Na Rusko chtělo 25 tisíc českých fanoušků, o EURO se bude losovat | iSport.cz
6. března 2012 • 13:32

Na Rusko chtělo 25 tisíc českých fanoušků, o EURO se bude losovat

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3 Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3
Čech dostal kartu za penaltovou radu: Nguyenovi jsem řekl, ať se nebojí zůstat stát Čech dostal kartu za penaltovou radu: Nguyenovi jsem řekl, ať se nebojí zůstat stát
VŠECHNA VIDEA ZDE

O vstupenky na zápasy českých fotbalistů na evropském šampionátu požádalo přes systém na oficiálních stránkách evropské federace UEFA 80 850 fanoušků. Největší zájem je o zahajovací utkání s Ruskem, na které se sešlo 25 247 objednávek.Česká republika má na každý duel ve skupině k dispozici zhruba 3 700 vstupenek. Šance, že zájemce získá lístek na souboj se sbornou, je tak přibližně jedna ku sedmi. O držitelích rozhodne los v režii UEFA.

Na druhé utkání s Řeckem přišlo 21 175 objednávek, o vstupenky na souboj s pořadatelským Polskem pak požádalo 20 582 lidí. Případný čtvrtfinálový duel české reprezentace si objednalo 6 756 příznivců, semifinále 3 541 zájemců a finále 3 549 příznivců.

Každá z účastnických zemí má pro své zápasy k dispozici šestnáct procent kapacity stadionu. Z toho 3 000 vstupenek dostala Fotbalová asociace ČR pro své potřeby, zbytek z kvóty pro Čechy, zhruba 3 700 vstupenek na základní skupinu a 3 500 na vyřazovací fázi, prodávala přímo UEFA na svých webových stránkách.

Jelikož je po ukončení objednávek zájemců více než vstupenek, rozhodne o držitelích lístků losování v režii UEFA. S výsledky budou úspěšní i neúspěšní žadatelé seznámeni 15. března.

Dalších 1 637 českých fanoušků získalo vstupenky loni v březnu v rámci předprodeje UEFA v sekci "Následuj svůj tým". Z toho 1 134 uchazečů se přihlásilo o lístky na základní skupinu a 503 příznivců na zápasy celého turnaje.

Zájemci mohli také využít služeb cestovních kanceláří Slantour a Fotbal Travel, které spolupracují s pořadateli šampionátu a na každý zápas měly k dispozici zhruba 200 vstupenek.

Podle informací ČTK prodala společnost Slantour na zápasy včetně play off dohromady přibližně tisíc lístků. Obě kanceláře prodávaly vstupenky v balíčku s ubytováním i dopravou.

Po uzavření objednávek přes systém UEFA mají fanoušci možnost získat vstupenky už pouze v případě, že původní majitel lístek oficiálně vrátí. Na adrese https://ticketing.uefa.com/euro2012-en/default.aspx je možné koupit vrácenou vstupenku do 10. dubna.

Baroš se pokusil i o nůžky
Baroš se pokusil i o nůžky

 
Články odjinud


Články odjinud