1. dubna 2012 • 14:45

Sparta - Barcelona 1:0. Před dvaceti lety psal letenský tým historii

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Sparta - Barcelona 1:0. Dnes takový výsledek zní jako pohádka nebo jako pokus o aprílový vtip. Právě to se však letenskému týmu povedlo. Dnes je tomu přesně dvacet let, kdy celek pod vedením Dušana Uhrina staršího přehrál ve fantastickém zápase na Letné slavnou Barcelonu 1:0. Diváci na vyprodaném stadionu byli svědky utkání, které navždy napsalo jednu z nejslavnějších kapitol pražského celku. Sparta si po heroickém výkonu a brance Horsta Siegla udržela po těsné výhře naději na postup do finále Poháru mistrů (nynější Ligy mistrů).

I když se to tenkrát partě kolem Jozefa Chovance nepovedlo dotáhnout až do snového konce, na zápas proti hvězdám tehdejší Barcy v čele se Zubizarretou, Koemanem, současným koučem španělského giganta Guardiolou či Michaelem Laudrupem se jen tak nezapomene.

Jaké byly sestavy Sparty a Barcelony?
Sparta: Kouba - Chovanec - Horňák, Novotný, Vrabec (78. Matta) - Mistr, Němeček, Frýdek, Vonášek - Černý, Siegl / 65./ (90. Joksimovič). Tr. D.Uhrin.

Barcelona: Zubizarreta - R.Koeman - Nando, Guardiola (75. Nadal), Serna - Eusebio, Bakero, M.Laudrup, Witschge - Salinas (75. Goicoechea), Beguiristan. Tr. J.Cruyff.

VIDEO: Slavný zápas Sparty proti BarceloněSlavné časy souboje Pražanů se slavnou Barcou.
Slavné časy souboje Pražanů se slavnou Barcou.

Témata:  sport, fotbal, Sparta, barcelona
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze