Čeští futsalisté vyřadili v baráži Slovinsko a probojovali se na MS | iSport.cz
11. dubna 2012 • 20:16

Čeští futsalisté vyřadili v baráži Slovinsko a probojovali se na MS

1
Čeští futsalisté postoupili potřetí za sebou na mistrovství světa. V baráži vyřadili Slovinsko, když po úvodní venkovní porážce 0:2 v dnešní pražské odvetě zvítězili 4:1.
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?

Čeští futsalisté postoupili potřetí za sebou na mistrovství světa. V baráži vyřadili Slovinsko, když po úvodní venkovní porážce 0:2 v dnešní pražské odvetě zvítězili 4:1. Češi brzy prohrávali, ale skóre otočili Roman Mareš, Marek Kopecký, Libor Gerčák a minutu před koncem Lukáš Rešetár.

Zápas měl nejméně vhodný začátek. Už ve třetí minutě udělal chybu při rozehrávce Havel, "namazal" Pertičovi a slovinský útočník propálil gólmana Gerčáka.

V tu chvíli potřebovali Češi vstřelit minimálně čtyři góly. Slovinci se zatáhli do obranné ulity a podnikali nebezpečné brejky. Ovšem hra patřila domácím bronzovým medailistům z mistrovství Evropy.

A už v 6. minutě přišlo vyrovnání. Roman Mareš napřáhl z dálky a střelou po zemi propálil hostujícího gólmana. Češi se nadále tlačili do koncovky, ale Sláma trefil jen spojnici tyče a břevna. Pak ale zafungovala silná česká zbraň - hra bez brankáře.

Místo gólmana Gerčáka nastoupil Belej a Češi soupeře uzamkli před brankou a rychlými přihrávkami rozevřeli jeho obranu. Na konci kombinace pak byl Kopecký, který střelou z úhlu do odkryté branky poslal Čechy do vedení.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna nadále soupeře tlačili, ale v koncovce se jim tolik nedařilo. Především Rešetár měl smůlu, když pěknou střelou trefil jen tyč.

Do druhé půle vstoupili Slovinci mnohem aktivněji s vědomím, že hájit náskok by se jim mohlo nevyplatit. Jenže doplatili na selhání svého brankáře. Češi se z tlaku chtěli vymanit nakopnutím brankáře Gerčáka na soupeřovu bránu, kde stínoval Roman Mareš. Slovinský gólman se však spíše než míči věnoval českému útočníkovi a k překvapení všech skončil balon v síti.

Čechy tak dělil od postupu jediný gól. A ten přišel minutu před koncem, když ho soupeř daroval na stříbrném podnosu Rešetárovi špatnou rozehrávkou.

Odvetné barážové utkání futsalové kvalifikace MS:

ČR - Slovinsko 4:1 (2:1)

Branky: 7. R. Mareš, 12. Kopecký, 27. Gerčák, 40. Rešetár - 3. Pertič. Rozhodčí: Ivanov, Drebužan (oba Ukr.). První utkání 0:2, postoupila ČR.

Sestava ČR: Gerčák - R. Mareš, Rešetár, M. Mareš, Janovský - Sláma, Havel, Belej, Kopecký - Seidler, Novotný. Trenér: Neumann.