20. dubna 2012 • 12:21

ČT4 možná porušila zákon, moderátor Čapek se moc věnoval kopačkám

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sportovní kanál České televize má problém. Rada pro vysílání zahájila se stanicí správní řízení, protože nejspíš porušila zákon. Moderátor Pavel Čapek o poločasové přestávce zápasu Schalke-Plzeň až moc dlouho propagoval kopačky Adidas se zařízením miCoach."Rada se rozhodla zahájit s provozovatelem Česká televize správní řízení, neboť se mohl dopustit nepatřičného zdůrazňování umístěného produktu," píše se v tiskové zprávě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

1255603:title:true:true:true
1255601:title:true:true:true
1255602:title:true:true:true

Kopačky Adidas měl Pavel Čapek vystavené před sebou na moderátorském stole během poločasové přestávky duelu Evropské ligy Schalke 04 - Viktoria Plzeň hraného 23. února.

Rada upozornila na to, že se ČT4 věnovala produktu přes dvě minuty a dokonce vedla na toto téma rozhovor s hostem studia Günterem Bittenglem.

"Moderátor (Čapek) nejprve produkt podrobně představil a popsal jeho funkce, následně se svým hostem vedl rozhovor o jeho přednostech (dochází k závěru o užitečnosti zejména pro mladé hráče, což moderátor ještě podporuje zmínkou, že stejných kopaček využívá i Lionel Messi), ilustrovaný přibližně desetivteřinovým detailním záběrem vystavených bot," kritizuje sportovní kanál Rada.

Co je Product placement...
Jedná se o označení pro umisťování výrobků, názvů, log apod. existujících značek do uměleckých děl, jako jsou například filmy nebo písně; tento jev bývá hodnocen jako skrytá reklama. Míra explicitnosti toho, o jakou má jít značku, může být různá. (zdroj: wikipedie)

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze