Pavel Kalouš
11. října 2012 • 12:45

Drulák kritizoval, sebrali mu licenci. Připadám si jako za komunistů, zuří

Reklama
Radek Drulák přišel o agentskou licenci. Myslí si, že to souvisí s jeho nedávnou kritikou české fotbalové reprezentace
TOP VIDEA
Mareš hrál za Zenit, favorizuje ale Slavii. Co dělal s Kohákem mezi fightery? Mareš hrál za Zenit, favorizuje ale Slavii. Co dělal s Kohákem mezi fightery?
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý reprezentant Radek Drulák přišel o licenci hráčského agenta. Vyhlášený kritik národního týmu za tím vidí odplatu za svá jízlivá slova na adresu Bílkova výběru, vedení FAČR však tuhle verzi odmítá. Drulák totiž dlouhodobě neplnil povinnosti, které platí pro všechny agenty.Po loňské remíze 2:2 ve Skotsku se tvrdě opřel do české reprezentace, Milana Baroše nazval „přetopeným motorákem“, kouče Michala Bílka poslal „do pr..le“ a teď za to pyká.

Alespoň tak si někdejší kanonýr Radek Drulák vysvětluje, proč mu včera Výkonný výbor FAČR odebral licenci, se kterou od roku 2002 podnikal jako hráčský agent. „Určitě se jim takové rozhodnutí hodí do krámu. Nevím, jak si to můžou dovolit,“ rozčiluje se Drulák.

Kromě něj přišli o licenci ještě další čtyři agenti: Rudolf Baránek, David Dočekal, Hynek Talpa a Miroslav Zwiefelhofer. Pozornost však vzbudilo hlavně Drulákovo jméno.

„Připadám si jako za komunistů. Ani mě neupozorní a něco mi seberou. To není jejich licence, ale moje,“ zlobí se Drulák. „Nevím, na základě čeho mi ji chtějí vzít. Ano, mám přerušenou agentskou činnost, ale když nebudete jezdit autem, taky vám přece neseberou řidičák,“ dodává.

Důvodem pro odebrání licence bylo ofi ciálně „neplnění povinností a dlouhodobá nekomunikace“. Drulák totiž už poněkolikáté nepředložil potvrzení o sjednání pojištění a opakovaně prý nereagoval ani na písemné výzvy, které mu komise pro agenty zasílala.

„Pojištění byl největší problém. Druhá věc je, že s námi dlouhodobě nekomunikuje. Pan Drulák by si aspoň mohl přečíst předpisy. Každý agent si totiž musí uvědomit, že jsou tady nějaká pravidla, která musí dodržovat,“ tvrdí předseda komise a místopředseda FAČR Jindřich Rajchl.

Podle něj neobstojí ani Drulákova argumentace pozastavením činnosti. „Institut pozastavení agentské činnosti neexistuje, to je výmysl, který si vsugeroval. Agent buď svojí činnost vykonává, nebo ne. Nic mezitím,“ vysvětluje Rajchl.

Drulák se však brání: „Mohli mi aspoň ze slušnosti dát vědět. Jenže mě nikdo nikdy na nic neupozornil. Žádný dopis jsem za poslední dva roky nedostal.“ I to však Rajchl odmítá. „Opakovaně byl vyzván doporučeným dopisem na svoji adresu, kterou má vedenou u FAČR. Jenže na dopisy nereagoval, některé se nám i vracely,“ říká. „Nemá to nic společného s pomstou. Jde čistě o nedodržování předpisů, které jsou pro všechny stejné,“ dodává.

Drulák tak má zřejmě smůlu. Rozhodnutí výkonného výboru je nevratné. Práci hráčského agenta se sice už více než dva roky nevěnuje, do budoucna ale uvažoval, že se k ní vrátí. A v takovém případě bude muset znovu složit agentské zkoušky a zaplatit poplatek 50 tisíc korun.

A právě to ho štve ze všeho nejvíc. „Zaplatil jsem za to 50 tisíc, tak mi to přece nemůžou sebrat. Nebo ať mi těch 50 tisíc vrátí a já budu držet hubu. Pro mě je to hodně peněz,“ dodává rozzlobeně.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze