Dvě penalty chytil, jednu proměnil! Pohár Josefa Masopusta vyhrál Příbrami brankář | iSport.cz
Stanislav Hrabě
30. května 2013 • 18:17

Dvě penalty chytil, jednu proměnil! Pohár Josefa Masopusta vyhrál Příbrami brankář

Fotbalisté z Příbrami přebrali cenný pohár přímo od legendárního Josefa Masopusta
TOP VIDEA
iSport PODCAST: Proč Kanga nehrál proti Baníku? Získal si Jílek autoritu? iSport PODCAST: Proč Kanga nehrál proti Baníku? Získal si Jílek autoritu?
Třikrát v Lize mistrů, finanční kolaps a obnovená cesta vzhůru. To je Kluž, soupeř Slavie Třikrát v Lize mistrů, finanční kolaps a obnovená cesta vzhůru. To je Kluž, soupeř Slavie
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomu se říká brankář! V penaltovém rozstřelu dva pokusy soupeře lapil (na jeden si sáhl), rozhodující pátou chladnokrevně proměnil. Brankář příbramského mužstva Cyril Kukla měl hlavní podíl, že druhý ročník fotbalového Poháru Josefa Masopusta středních škol vyhrál jeho tým.Finálový zápas skončil nerozhodně 1:1. „Měl jsem podíl na obdrženém gólu,“ přiznal hrdina následujících minut příbramský brankář Cyril Kukla. Vyrovnat se podařilo krátce před koncem. „Pořád jsme věřili, že se to podaří,“ neskládal zbraně kapitán Karel Soldát.

ISŠ HPOS Příbram má nejlepší mladé fotbalisty v ČeskuISŠ HPOS Příbram má nejlepší mladé fotbalisty v ČeskuFoto Taťána Sojková

Prodloužení rozuzlení nepřineslo, přišly střely ze značky pokutového kopu. A okamžiky příbramského brankáře. „Moc jsem si nevěřil,“ přiznal Kukla. „Ale když jsem viděl, že soupeři mají strach a jsou nervózní, sebedůvěra mi stoupla,“ netajil.

Dvakrát byl úspěšný, rozhodující úder vyslal do branky protivníka sám. „Nechtělo se mi jít střílet,“ nepopíral. „Ale ostatní se báli, tak jsem šel.“

Pro vítězný tým sezona ještě nekončí. Ve čtvrtek 6. června se znovu na Julisce střetne s vítězem italské části. „Dva dny volna kluci nedostanou,“ rozporoval ligovou zvyklost trenér Zdeněk Staroba.

„Zítra sedm hráčů čeká trénink na Marile, hrají za dorost či juniorku,“ prozradil. „Zápas proti Italům, to bude paráda,“ neskrýval potěšení.

Nejlepší hráč turnaje: Kamil Střalka (Frýdek-Místek)

Nejlepší brankář: Filip Hňup (Praha)

Nejlepší střelec: Tomáš Mlýnka (Chrudim) – 3 góly

Konečné pořadí:
1. ISŠ HPOS Příbram, 
2. SOŠ SZ Učňovská Jarov-Praha,
3. SOŠ Bohemia Chrudim,
4. SPŠ, OA a Jazyková škola Frýdek-Místek,
5. SPŠ Vlašim,
6. SŠ Technická a ekonomická Brno.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud