16. června 2013 • 14:36

Fotbal je drahý, stěžovali si Brazilci. Schytali dávku slzného plynu

Autor: Reuters, ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Terminátoři z Leverkusenu si podmanili Německo. A co dál, pane Alonso?
První finále pro Třinec: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před začátkem fotbalového Poháru FIFA protestovaly stovky Brazilců proti příliš vysokým nákladům na pořádání turnaje i mistrovství světa v příštím roce. U stadionu v Brasílii, kde se odehrálo zahajovací zápas mezi Brazílií a Japonskem, v pátek demonstranti zapálili pneumatiky a zablokovali hlavní příjezdovou cestu. V sobotu pak došlo i na střety s policií, které odneslo po použití slzného plynu 30 lidí zraněním.Policie použila kromě slzného plynu i gumové projektily a kromě protestujících zasáhla i několik fanoušků, kteří s protesty neměli nic společného a pouze byli na cestě na zápas.

V den zahajovacího zápasu protesty zesílily – místo 300 lidí dorazilo podle policejních údajů 500 lidí, 22 jich bezpečnostní složky zadržely. Podle jejich mínění se prostředky na fotbal vynakládají zbytečně ve chvíli, kdy v zemi roste kriminalita ekonomické problémy.

Vzkaz od protestujících: Nepotřebujeme mistrovství světa, ale nemocnice a vzdělání
Vzkaz od protestujících: Nepotřebujeme mistrovství světa, ale nemocnice a vzdělání

Brazílie se během přípravy na mistrovství světa potýká s řadou problémů, především při výstavbě stadionů a infrastruktury. Do šampionátu musí dokončit ještě šest stadionů. Navíc finanční výdaje na jejich výstavbu neplánovaně vzrostly. Například rekonstrukce slavného Maracaná stála téměř dvakrát více, než se původně čekalo.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud