Stanislav Hrabě
23. května 2014 • 11:35

Jan Stejskal skvělými zákroky vychytal své škole Pohár Josefa Masopusta

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zřekne se Trpišovský na Letné rokenrolu? Podzimní Panák je zpátky
Kaderka v poutech: tenisový svaz přebírá krizový manažer Stočes
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo se jmenuje Jan Stejskal, má sportovní fotbalovou dráhu předurčenou: bude brankář. Student Hotelové škola Bohemia Chrudim a člen českého reprezentačního výběru do 17 let se osudu nijak nevzpírá. Skvělými zákroky vychytal spoluhráčům vítězství ve 3. ročníku Pohár Josefa Masopusta, když se zaskvěl především v penaltovém rozstřelu proti pražskému výběru z Jarova – ze čtyř pokusů zlikvidoval tři.Fináloví soupeři se střetli už podruhé, první souboj v základní skupině vyzněl jasně pro Pražáky 6:1. „Poločas 0:0, ještě jsem vyrovnal na 1:1, pak jsme dostali rychle čtyři góly a sesypali se,“ rozebírá tento debakl útočník Marek Netušil, s devíti zásahy nejlepší střelec finálové části. „Aspoň jsem si jejich útočníky přečetl,“ nachází ve výprasku pozitiva brankář Jan Stejskal.

Finálová pomsta byla sladká. „Předešlá prohra nás namotivovala, porazili jsme je v pravém zápase a včas,“ lebedí si Stejskal. Soupeř však vedl 1:0, pomalu se blížil konec zápasu, když udeřil chrudimský kanonýr.

„Celý turnaj se mi střelecky dařilo, ale ve finále jsem byl už unavený, už to moc nešlo,“ přiznává Netušil. Přišla snad poslední akce: standardní situace. „Říkal jsem si, že vlítnu na před ní tyč. Domluvili jsme se, hrajeme spolu od malička, věděl přesně, kam to pošle,“ chválí nahrávače. Prodloužení rozuzlení nepřineslo, musely přijít na řadu pokutové kopy.

Vítězové 3. ročníku školského poháru Josefa Masopusta
Vítězové 3. ročníku školského poháru Josefa Masopusta

Tři pokusy ze čtyř brankář Stejskal zlikvidoval, na jeden, kdy byl překonán, si sáhl. Roztrpčení? „Vůbec ne, jsem rád, za ty tři chycené“, směje se. „Zvolil jsem si, kam půjdu a ono to vyšlo,“ prozrazuje svůj recept. Ostatně jménu Jan Stejskal nemohl udělat ostudu.  Od mlada, jak jsem začínal, jsem věděl, že výborně chytal a říkal mi to i táta,“ prozrazuje. „Je to brankářské jméno a jsem rád, že ho nosím. Snad jeho odkaz naplním,“ věří si brankář pardubického klubu a člen českého reprezentačního výběru do 17 let.

Trofej, jež nese jméno Josefa Masopusta, držitele Zlatého míče nejlepšího fotbalisty Evropy 1962, věnovali studenti chrudimského školy řediteli Jaroslavu Pacinovi. „Je to velký fanda, obdivovatel pana Masopusta,“ rozkrývá Netušil. „V šatně nám líčil všechny zápasy ze světového šampionátu 1962 v Chile, má z trofeje ohromnou radost,“ říká útočník MFK Chrudim.

„Je to krásná pocta jedné z největších světových legend a velké lidské osobnosti,“ podotýká bývalý reprezentant Roman Vonášek, sekretář oddělení mládeže FAČR. „Podle mého vítězové byli všichni, kdo se tohoto krásného turnaje zúčastnil,“ raduje se, kolik talentů běhá po hřištích.

3. ročník Poháru Josefa Masopusta

Konečné umístění

1. ZŠ a SŠ Hotelová škola Bohemia Chrudim
2. SOŠ SZ Jarov Učňovská

3. SPŠSE Liberec
4. Gymnázium Teplice
5. ISŠ HPOS Příbram
6. SOS a Gymnázium Staré Město

Nejlepší brankář: Jan stejskal (Chrudim)

Nejlepší střelec Marek Netušil (Chrudim– 9 gólů)

Nejlepší hráč: David Bezdička (Jarov)

Přehled dosavadních vítězů

2011/2012 SPŠ stavební Hradec Králové

2012/2013 ISŠ HPOS Příbram
2013/2014 Hotelová škola Bohemia Chrudim

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud