České televize nebudou vysílat zápas s Rakouskem | iSport.cz
21. srpna 2007 • 00:00

České televize nebudou vysílat zápas s Rakouskem

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chcete-li vidět středeční zápas s Rakouskem, musíte vyrazit do Vídně, protože žádná z českých televizí neprojevila o přípravný zápas české reprezentace zájem.Pokud chce český fotbalový fanoušek vidět středeční zápas s Rakouskem, musí vyrazit do Vídně, nebo si alespoň naladit rakouský kanál ORF1. Žádná z českých televizí neprojevila o první zápas Brücknerova týmu v nové sezoně zájem. Podle místopředsedy ČMFS Jaroslava Vacka mohou být důvodem nezájmu relativně vysoká cena přenosových práv, skutečnost, že je to "jen" přátelský zápas, a začátek ve 20:30. Podle informací ČTK chtěli Rakušané za přenos 50 tisíc eur, tedy asi 1,4 milionu korun, a to žádná televize nebyla ochotna zaplatit. Vacka to prý příliš nepřekvapilo. "V létě se hůř shánějí reklamy, sledovanost je obecně nižší. Kdyby byl výkop odpoledne, tak by to snad ještě šlo, ale ve večerním čase se přátelský zápas prosazuje těžko," řekl Vacek. Dodal, že se televize také obávají, že by český tým nemusel jet k utkání v plné síle. Zády k fotbalu se tentokrát otočila Česká televize, která vysílá ligu i evropské poháry. Na jejím sportovním kanálu ČT4 budou moci fanoušci v době vídeňského zápasu sledovat přenos z ženského softbalu z Krče. Prima oznámila letos v únoru razantní vstup do fotbalu, když koupila práva na euro 2008. V září bude vysílat kvalifikační zápas ze San Marina, ale o Rakušany na obrazovce nestála, přestože po sportovní stránce by toto utkání mělo mít výrazně vyšší hodnotu než duel s fotbalovým trpaslíkem. Přenos nekoupila ani Nova, která vlastní práva na domácí zápasy reprezentace. Fotbalové zápasy v sledovanosti za nejoblíbenějšími pořady hodně zaostávají. Atraktivní přátelské utkání by podle Vackových odhadů mohl sledovat asi milion diváků, což prý film ve večerním programu snadno přebije. "Na televize nikdo nevytváří tlak, aby zápas vysílaly. Pár lidí si zanadává, ale jinak se nic nestane," řekl Vacek. Na otázku, jestli by takový tlak neměl vyvíjet fotbalový svaz, odpověděl: "To bychom se vrátili někam do dob socialismu. My nemůžeme televizím nic nařizovat." Ve vyspělých fotbalových zemích je téměř nemyslitelné, že by mezistátní zápas nebyl na televizní obrazovce. I v českém fotbale je to poměrně vzácné. Naposledy tak fanoušci neviděli přátelské utkání se Saúdskou Arábií v Innsbrucku loni před mistrovstvím světa.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud