Jan Podroužek
16. června 2015 • 11:19

Příbram oslavuje svoji mládež, jedná o partnerství s Juventusem a Zwolle

Generální ředitel klubu předává trofej a medaile mistrovskému dorostu U19.
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Příbrami se plácají po zádech za skvělé úspěchy jejich mládežnického fotbalu. Juniorka stříbrná, devatenáctka mistrovská, starší žáci první v žákovské lize. Klub svádí tyhle umístění na první rok fungování tamější fotbalové akademie, zároveň brzy rozjede jednání o partnerství s nizozemským Zwolle a posledním finalistou Ligy mistrů Juventusem Turín.Áčko slibný závěr ligy k evropským pohárům nedotáhlo, přesto má Příbram co slavit. Zejména starší dorost U19 je teď vyzdvihovanou generací. Poprvé v klubové historii totiž získal mistrovský titul a tím i právo hrát v příštím ročníku mládežnickou Ligu mistrů.

Vynikající jízdu navíc zakončil vítězstvím v Československém poháru po výhře 2:1 nad Senicí. „Je to skvělé, užíváme si to všichni. Budeme na to dlouho vzpomínat,“ těší trenéra Petra Janotu.

V návaznosti na úspěchy talentovaných juniorů rozjede Příbram v nejbližších dnech jednání o partnerství s evropskými kluby. Půjde především o Juventus Turín a nizozemské Zwolle, v němž působí český útočník Tomáš Necid.

Jádrem spolupráce má být metodika vychovávání mladých hráčů a případné stáže nebo hostování příbramských fotbalistů v těchto mužstvech. „Snažíme se tím práci v akademii dál rozvíjet,“ vysvětluje krátce Petr Větrovský, generální ředitel středočeského klubu.

Vedle toho protáhla Příbram spolupráci s generálním partnerem Energon Dobříš. Firma zabývající se energetikou, po níž je pojmenován stadion u Litavky a je hlavním symbolem na dresech, prodloužila svoje působení u klubu o další rok.

 „Je to pro nás nejdůležitější smlouva, bez této podpory bychom mohli fungovat jen velmi těžko,“ poznamenal generální ředitel klubu Petr Větrovský.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze