24. července 2015 • 18:26

Senzace! Nizozemské hvězdy Cruijff a Bergkamp si zahrají za Blšany

Autor: ,
Dennis Bergkamp se objeví na turnaji ve Vroutku u Blšan.
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Sparta - Vítkovice: Na díru v ledu nepomohl ani hasičský přístroj, hráči museli zpátky do kabin Sparta - Vítkovice: Na díru v ledu nepomohl ani hasičský přístroj, hráči museli zpátky do kabin
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle je lahůdka pro fajnšmekry. Slavní Nizozemci Johan Cruijff a Dennis Bergkamp se v sobotu ukážou v akci ve Vroutku u Blšan. Do Čech je tak nezlákal žádný prvoligový klub, ale organizátoři turnaje přátel Zdeňka Kováře. „Už pro ně sháníme kopačky,“ říká Michal Hlaváč, ředitel turnaje. Obě legendy by měly podle serveru fotbal.cz hrát za tým AK Blšany 94.První, co fanoušky napadne, je, že si z nich někdo dělá legraci. Účast hvězd z Nizozemska je podle organizátorů takřka stoprocentní.

„Je to tak, oba slavní Nizozemci jsou na návštěvě v Česku, od hostitele, který má na naše prostředí vazby, se dozvěděli, že se tato událost v sobotu u nás koná a řekli, že by to chtěli nejen vidět, ale že by si i zahráli!“ vykládá Hlaváč.

Turnaj se hraje na počest bývalého hráče a funkcionáře Dukly Žatec, Blšan a Teplic, Zdeňka Kováře, který ne vlastní vinou tragicky zahynul při dopravní nehodě. Organizátoři se těší na to, že start bývalých nizozemských reprezentantů by akci povýšila o několik tříd.

„Doufám, že si to nerozmyslí. Byla by to pro všechny účastníky nezapomenutelná událost!“ dodává ředitel turnaje.

Hrát se ve Vroutku u Blšan začíná v sobotu v půl desáté dopoledne, akce se zúčastní i staré gardy Teplic, Velké Dobré, Studené, Kovadliny a také tým FAČR. Za ten nastoupí například trojnásobný mistr ligy se Spartou, exreprezentant, hráč Lokerenu Roman Vonášek.

„Nechodím za starou gardu Plzně ani Sparty, nemám čas,“ hlásí pracovník FAČR na úseku mládeže. „A taky mě bolí kolena,“ doznává. „Přijít přislíbil i Víťa Lavička, nový trenér reprezentačního výběru do 21 let,“ prozrazuje Vonášek přítomnost bývalého spoluhráče ze sparťanského dresu, který ještě na jaře vedl letenský tým.

„Vypadá rozhodně lepší než já,“ směje se své poněkud rozložitější postavě. „Čtyři roky jsem nebyl na trávníku,“ připomíná.

Výběr FAČR povede ředitel Oddělení neprofesionálního fotbalu Otakar Mestek. Přivábil do něj nejen pracovníky sekretariátu, ale i schopné futsalisty. „Budeme silní,“ varuje ostatní účastníky.

Ve Vroutkách se bude nač dívat a co obdivovat.

Turnaj přátel Zdeňka KovářeTurnaj přátel Zdeňka Kováře

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze