30. listopadu 2015 • 18:36

Trest za sestřelenou stíhačku? Turecké posily mají v Rusku STOP

Autor:
Reklama
Ruské fotbalové kluby musí na turecké posily zapomenout
TOP VIDEA
Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria
TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej
VŠECHNA VIDEA ZDE

Napjaté vztahy mezi Ruskem a Tureckem po sestřelení stíhačky se projevují nejen na politickém poli. Ruské ministerstvo sportu v pondělí ráno vydalo prohlášení, ve kterém zakazuje nákup tureckých fotbalistů do ruských týmů pod hrozbou pokuty.O tom, že sestřelení ruských stíhaček na tureckém území bude mít dohru, asi nikdo nepochyboval. Ruský prezident Vladimir Putin se ale do odvety pustil ve velkém.

Kromě ekonomických sankcí, zrušení turistických zájezdů do Turecka, nebo zákazu dovozu tureckého zboží, zaměřil svou pozornost i na sport. Skrze svého ministra sportu Vitalije Mutka se rozhodl určovat všem ruským týmům, koho můžou mít na soupiskách.

Nejdříve Rusko usilovalo o zrušení tréninkových kempů v Turecku. Několik klubů jako Lokomotiv Moskva, Spartak Moskva nebo FC Krasnodar už dříve prohlásilo, že se tímto doporučením budou řídit.

Ale ani to prezidentovi Putinovi nestačilo. Během následující zimy nesmí ruské kluby kupovat pod hrozbou pokuty žádné turecké posily. Zákaz se ale nevztahuje jedině na hráče, kteří už smlouvu mají podepsanou jako v případě Gökdenize Karadenize z Rubinu Kazaň.

Sankce by se neměly dotknout ani tureckých firem, které pracují na dostavbě stadionů pro mistrovství světa ve fotbale pro rok 2018.

Zajímavostí však je, že v neděli vydal ruský ministr sportu Mutko prohlášení, ve kterém povoluje start ruským sportovcům na akcích pořádaných v Turecku. Případné omezení by totiž pro Rusy znamenala další ztrátu. Pořád totiž ještě platí dočasný zákaz startu na mezinárodních atletických závodech stanovený Mezinárodní atletickou federací (IAAF) kvůli dopingové kauze.

Témata:  sport, rusko, putin, Turecko, politika
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze