13. dubna 2016 • 04:57

Bohemians haní v Anglii! Klokana vybrali mezi 10 nejošklivějších znaků

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

O Bohemians Praha 1905 se píše v zahraničí. Ale v jiných souvislostech, než by si populární klub z pražských Vršovic představoval. Britský deník Daily Mail sestavil žebříček deseti fotbalových klubů s nejošklivějšími znaky. A právě český klub se v této společnosti objevil po boku Neapole, Wolfsburgu či New Yorku Red Bulls.„Po úspěšném turné po Austrálii ve 20. letech si tehdy československý klub AFK Vršovice změnil název na Bohemians a do znaku vložil klokana,“ shrnuli v Daily Mail, jak Bohemians přišli ke svému symbolu. „Byl by to hezký příběh, ale zelený klokan ve znaku klubu, který pochází ze střední Evropy, je přeci jenom trochu zvláštní,“ zní vysvětlení, proč český klub zařadili do nejhorší desítky.

GALERIE | Podívejte se na znaky klubů, které jsou podle Daily Mail neošklivější

Bohemians Praha 1905
Bohemians Praha 1905

Společně s „klokany“ se do výběru dostala velká jména - Zenit Petrohrad či Wolfsburg. U New Yorku Red Bulls si deník rýpl do znaku, do kterého výrazně pronikl výrobce energetických nápojů jako hlavní sponzor. „Raději bychom toto logo neviděli v každé uličce s nápoji v supermarketu.“

Také Neapol nevyšla z hodnocení příznivě. „I když jednoduchý znak s písmenem N a modrými barvami znázorňující Neapolský záliv působí moderně, na náš vkus je příliš minimalistický. Kde je například rok založení, nebo motto v italštině?“ ptá se Daily Mail.

Článek měl velký ohlas. Ozval se Zenit Petrohrad. "Tady je deset nejhorších znaků novin všech dob," vzkázal poslední ruský mistr. 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze