27. června 2016 • 08:00

To je rychlost. Stačil týden a kemp ČAFH láká nováčky, 6 hráčů už má angažmá

Autor:
Fotbalisté na kempu ČAFH pro hráče bez angažmá.
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté bez angažmá mají za sebou první týden v letním kempu ČAFH, ten uzavřeli přípravným duelem s Vlašimí, kde prohráli 0:1. Dominik Rodinger, sportovní manažer z pořádající ČAFH, si nemůže vynachválit, jak všechno klape. Má ale také pořádně zamotanou hlavu. „Šest hráčů už si během toho týdne našlo klub, takže čekáme na nové zájemce,“ láká fotbalisty, kteří jsou volní.Byl a je to vždy hlavní úkol pořadatelů kempu ČAFH – najít hráčům nové angažmá. Už na startu akce si Rodinger pochvaloval, jak silný výběr se mu povedlo dát dohromady. Jenže uběhlo pár dní a dvaadvacetičlenný kádr má trhliny a ne zrovna malé. O fotbalisty je pořádný zájem a rozjíždějí se klubů v Čechách i po Evropě.

„Lukáš Droppa odjel do Rakouska za týmem ruské ligy, Honza Štohanzl zamířil do Polska, Tomáš Krbeček je na testech v Německa, Tomáš Mičola se pro změnu připojil k Baníku, Saša Jakubov odcestoval v neděli na testy do Polska a Honzu Růžičku čekají během pondělí také jednání o smlouvě,“ počítá ztráty v kádru Rodinger.

Na jednu stranu má samozřejmě radost, jenže teď  musí zacelit mezery v týmu. Naštěstí se mu hlásí nové tváře. Přišli třeba Michal Václavek z Vítkovic, Martin Sus z Liberce, Tomáš Hájovský z Budějovic, Petr Růžička ze Slavie Praha a Ondřej Brusch z FC Strausberg.

„Dokázal bych si představit, kdyby na kempu bylo ještě o tři, čtyři hráče víc. Určitě se nikdo nemusí bát zavolat. A čím dříve, tím lépe. Soupisku uzavřeme ve středu, pak už bychom nebyli schopní se připravit společně na vrchol, kterým je turnaj čtyř zemí,“ vyhlíží Rodinger turnaj FIFPro, který jeho výběr před rokem vyhrál.

I proto na uzavření soupisky spěchá. „Letos je to všechno dost specifické, protože hrajeme hodně zápasů. A taky osmdesát procent hráčů, kteří přišli později, jsou na tom o dost hůře, než ti, kteří přišli na začátku. Proto vždycky klukům říkám, ať na nic nečekají a přijdou co nejdříve,“ vysvětluje Rodinger.

Odměnou pro ČAFH je každopádně spokojenost hráčů, kteří opouštěli kemp. „Kluci mi to jasně řekli, když odjížděli, že nemohli udělat lepší krok, než se zapojit a vyjednávat s kluby z kempu. Byli v plné zátěži a agenti nebo manažeři klubů jezdili za nimi právě na kemp, těší Rodingera.

Ten dobře ví, jak vysoko si tým nastavil laťku, když před rokem vítězně procházel Evropou. „Chceme hrát aktivně, stejně jako minulý rok. Když se někdo přijde podívat na určitého hráče, tak ho asi nechce vidět, jak nakopává nebo někde stojí a brání 30 metrů od naší brány,“ konstatuje zástupce ČAFH a vyhlíží středeční zápas s Opavou. „Věřím, že vyladíme některé herní věci a další kluci si zase řeknou o angažmá.“

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze