16. září 2016 • 19:52

Africká „dvojčata“ ve Spartě: Líbí se nám její hra, chceme být jako Bony

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Stadion v Česku nad 20 000: ten nový sparťanský? Šel bych do toho, říká Podaný
10 let, SEDM finále. Češky na grandslamech řádí. Připomeňte si slavné bitvy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sázka na talentované cizince je v českém prostředí tenký led. Sparta před devíti lety trefila s Wilfriedem Bonym terno. Poté, co si jej na Strahově piplala pro první tým, uběhlo už spoustu let. Nyní hraje 27letý útočník Premier League. Letenští doufají, že se jim něco podobného povede s dvojici Babou Laminem Traorém a Youssoufem Daem. „Bony dával góly a lidé ho měli rádi. Chceme být jako on,“ prozradili v rozhovoru pro klubový web.Fotbalově spolu vyrostli. Už od šesti let jsou osmnáctiletí fotbalisté z Pobřeží slonoviny v jedné kabině. Reprezentovali mládežnické výběry a nakoukli i do africké Ligy mistrů. Traoré rád hraje na pozici levého křídla, Dao je klasický útočník.

Afrika jim však byla už malá a tak se rozhodli udělat další krok. Odejít do Evropy. Ozvaly se kluby z Francie, Belgie, ale nadějná dvojice zvolila na doporučení agenta Spartu. A svého rozhodnutí nelituje. To se dá vyčíst i na jejich odpovědích na otázku, jaký tým je jim sympatický svoji hrou.

„Oba jsme ofenzivně ladění hráči, takže já mám rád Barcelonu, to je bez debat,“ vypálí ze sebe Traoré. „Real Madrid a Sparta!“ přidá Dao. „Sparta je taky bez debat,“ dodá i Traoré.

Afrických hráčů se na Letné za poslední dekádu vystřídalo hned několik. Ne vždy se sparťanský skauting trefil. S Wilfriedem Bonym však udělal hotové terno. A právě ve stopách svého krajana chtějí Traoré s Daem pokračovat.

Bony Wilfried u počítače při svém angažmá ve Spartě
Bony Wilfried u počítače při svém angažmá ve Spartě

„Bony zanechal ve Spartě výraznou stopu. Dokázal dávat góly, lidé ho tu měli rádi. Navíc to dotáhl až do Premier League. Chceme být úspěšní jako on, je to pro nás výzva,“ hlásí Traoré.

Bony přišel do Sparty v roce 2007 a začal nejdříve v B týmu. Po aklimatizaci na české podmínky se po roce připojil k prvnímu týmu a postupem času se vypracoval mezi největší opory a hvězdy klubu. Fotbalovou veřejnost zaujal svojí lámanou češtinou, kterou se zaujetím zdokonaloval.

To nováčci ve sparťanské juniorce se teprve rozkoukávájí. „Čeština je pro nás náročná,“ vysvětluje Traoré.  „Zatím umíme Čau, ahoj,“ přidává se Dao. „Jedna, dva,“ pokračuje Traoré. „Záda a sám,“ dodává.

Oba ví, že do A týmu největšího českého klubu je čeká ještě dlouhá cesta, která ani nemusí dopadnout dobře. Nyní je jejich hlavním cílem dostat se do sestavy v juniorském výběru. Na to, aby přesvědčili, mají rok, poté jejich hostování v klubu končí.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud