Stanislav Hrabě
14. prosince 2016 • 16:24

Příliš mladý Bednář! Sparta ho chtěla do derby. To nejde, upozornila Slavia

Reklama
TOP VIDEA
FAKTA MS: Černý úvod favoritů. Němci si vylámali zuby na Mexiku, i Brazílie klopýtla FAKTA MS: Černý úvod favoritů. Němci si vylámali zuby na Mexiku, i Brazílie klopýtla
Rozlučka Filipa Jíchy: velké emoce, mexické vlny a sumo zápasníci Rozlučka Filipa Jíchy: velké emoce, mexické vlny a sumo zápasníci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalému reprezentačnímu útočníkovi Romanu Bednářovi je teprve 33 let a mezi veterány (oficiálně od 35 let) tedy nepatří. Proto neposílí Spartu v boji proti Slavii v tradičním silvestrovském derby. Byl osloven, souhlasil s účastí, ale nízký věk ho na hřiště nepustí. „Stahujeme jeho nominaci,“ oznámil manažer sparťanského mužstva Jaroslav Bartoň, když byl slávistickým protějškem Janem Marešem na tuto okolnost upozorněn.Tradiční silvestrovské derby Slavia-Sparta je sice především zpestření závěru roku, ale ani jedna strana přípravu nepodceňuje, manažeři se snaží sehnat co nejsilnější výběry.

Do 31. ročníku souboje pražských "S" domácí Slavia nasadí nováčky Karla Pitáka, Davida Jarolíma a Tomáše Pešíra, za Spartu premiérově nastoupí Jiří Jarošík, Václav Koloušek a stále aktivní hráč ligového Jablonce Tomáš Hübschman. Původně oslovený Roman Bednář však pro nízký věk 33 let neprošel.

Silvestrovské derby s posilami. Chceme vyhrát a nezranit se, smějí se Ulich a Novotný
720p 480p 360p 240p

V původním seznamu sparťanským veteránů Bednář nebyl, jako posilu ho na tiskové konferenci představil manažer sparťanského týmu Jaroslav Bartoň. „Ale Bednář hrát nemůže, ještě mu nebylo pětatřicet,“ upozornil na základní podmínku slávistický kolega Jan Mareš.

Po konzultaci s kapitánem týmu Jiří Novotným se sparťanská strana svého bijce vzdala. „Stahujeme jeho nominaci,“ prohlásil Bartoň. „Nezkoumali jsme, kolik mu je let. Bereme silvestrovské derby především jako zábavu, ne jako prestižní souboj,“ dodal. „Ale pravidla se musí dodržovat,“ stál si na svém Mareš.

Bednář si na veteránskou premiéru bude muset nejméně dva roky počkat. Podmínky však naplňuje záložník Tomáš Hübschman, který hraje ePojisteni.cz ligu za Jablonec. Na požadovaný věk dosáhl v září a bude tak jedním ze sparťanských nováčků. 

Předběžné soupisky na Silvestrovské derby internacionálů:

Slavia: Radek Černý - Lukáš Došek, Martin Hyský, Martin Müller, Adam Petrouš, Jaroslav Černý, Roman Janoušek, Tomáš Pešír, Karel Piták, Pavel Kuka, Ivo Ulich, Tomáš Hunal, Lukáš Jarolím, David Jarolím.

Sparta: Jaromír Blažek - Libor Sionko, Lukáš Zelenka, Jiří Novotný, Miroslav Baranek, Michal Horňák, Marek Kincl, Jiří Jarošík, Vratislav Lokvenc, Luděk Stracený, Václav Koloušek, Jan Flachbart, Tomáš Hübschman.

Dukla - Příbram: To šlo nedat?! Bednář minul prázdnou bránu
720p 480p 360p 240p

Bednář jako herec: Měl jsem trému, i když jsem se viděl v televizi
480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze