Jiří Punčochář
9. března 2017 • 16:02

Grygera, Maslák, Chocová… hvězdy dohlédnou na finále ligy základních škol

Reklama
TOP VIDEA
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od konce března do začátku června vyvrcholí sérií republikových finále v šesti odvětvích Sportovní liga základních škol o Pohár ministryně školství. O cennou trofej budou v rámci třetího ročníku nejvýznamnější soutěže české školní mládeže bojovat nejlepší chlapecká a dívčí družstva v atletice, basketbalu, florbalu, házené, minifotbalu a volejbalu. V září k nim nově přibude ještě plavání.Každý ze sportů bude mít svého patrona, děti tedy budou mít šanci soupeřit pod „dozorem“ některého ze svých vzorů. Například při fotbale bude patronem bývalý reprezentant Zdeněk Grygera, na basketbal dohlédne mnohonásobný mistr republiky Radek Nečas, nad atletikou převzal patronát trojnásobný mistr Evropy Pavel Maslák.

„Jsem velice rád, že projekt, jako je Sportovní liga základních škol, existuje a že se mohu stát jeho tváří. Já osobně jsem se Poháru Českého rozhlasu, jenž je součástí Sportovní ligy, samozřejmě také zúčastnil. Už si však, bohužel, nepamatuji, jak jsem v závodech dopadl a jakých časů jsem dosáhl, ale to není podstatné. Za důležitější považuji, že jsem i díky této soutěži objevil atletiku,“ řekl dvojnásobný halový mistr světa a trojnásobný halový mistr Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák.

Ministryně Kateřina Valachová s Pavlem Maslákem

Dalším z lákadel pro začínající sportovce může být zařazení finálových akcí do vysílání České televize. Ta plánuje k přenosům připravit stejné studio, jakým disponuje při vrcholných akcích profesionálů, stejně tak budou školní finálové boje provázet hlasy známých komentátorů. Například basketbal bude spolukomentovat nejlepší střelec české ligové historie Josef Jelínek.

Pořadateli Sportovní ligy základních škol jsou Asociace školních sportovních klubů ČR, Česká unie sportu a Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy České republiky. V minulém školním roce dokázala akce rozpohybovat 112 940 dětí.

Program republikových finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství
22. až 23. března florbal (Plzeň, patron Jan Jelínek)

20. až 21. dubna házená (Nové Veselí a Žďár nad Sázavou, patron David Šůstek)

26. až 27. dubna basketbal (Pardubice, patron Radek Nečas)

25. až 26. Května minifotbal (Kroměříž, patron Zdeněk Grygera)

1. až 2. června volejbal (Liberec, patron Lubomír Staněk)

6. června atletika (Kladno, patron Pavel Maslák)

14. září plavání (Plzeň, patron Petra Chocová)

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze