26. října 2017 • 22:00

Hrdinové: Obdivuju hráče, kteří spojí kariéru s jedním klubem, říká Štáfek

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
NEJ jedenáctka 1. kola MS: Sestavě vládnou Ronaldo a Mexičané NEJ jedenáctka 1. kola MS: Sestavě vládnou Ronaldo a Mexičané
Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy
VŠECHNA VIDEA ZDE

S fotbalem je spojený hlavně přes internetový seriál Vyšehrad, ve kterém ztvárnil hlavní roli. Herec Jakub Štáfek alias Julius Lavický je vášnivým fotbalovým fanouškem, netají se vztahem k pražské Spartě. Když se řekne hrdina, vybaví se mu jednoznačně hráč, který svou celou kariéru spojil s jedním klubem. „Není tolik unikátní, že by hráč v dnešní době byl v klubu odmalička a končil v něm i kariéru,“ vypráví ve videu promujícím novou knihu Hrdinové, která vyšla v listopadu.Hráči, kteří by se v současné době mohli nazývat hrdiny, podle Štáfka ještě zcela nevymřeli, v minulosti jich bývalo ovšem o mnoho víc. „Určitě jsou, ale je jich hrozně málo. Není jich tolik, kolik jich bývalo, ať už to byl Honza Berger nebo další. Jejich hodnoty spousta aktuálních hráčů nemá,“ sděluje populární herec, který se nejvíce proslavil v seriálu Ulice.

„Lavi“ nejvíce vzhlíží k borcům, kteří svou celou kariéru spojí s jedním klubem. „Není tolik unikátní, že by hráč v dnešní době byl v klubu odmalička a končil v něm i kariéru,“ přemítá Štáfek a ihned upozorňuje na příběh Francesca Tottiho, italského útočníka, který letos na jaře zakončil úspěšnou kariéru v dresu AS Řím. „Odmítnul tolik super nabídek z tolika super týmů a zůstal věrnej,“ doplňuje.

VIDEO: Jakub Štáfek a jeho Hrdinové

Na druhou stranu Štáfek rozumí některým českým fotbalistům, že je jim česká nejvyšší soutěž malá. „Hezký model je, když je hráč vychovaný v nějakém klubu a pak jde do světa. Tam udělá kariéru a ke konci se vrátí zpátky do mateřského klubu a už mu nejde o peníze,“ říká 27letý herec.

Z českých hráčů Štáfek připomíná jména Vladimíra Šmicera a Tomáše Rosického, který se po letech vrátil do jeho milované Sparty. „Všichni doufáme a čekáme, že ho ještě všichni uvidíme v plné formě,“ přál si ve videu, které bylo natočeno v létě. Na podzim se „Malý Mozart“ hned několikrát objevil v základní sestavě letenského klubu.

Nová unikátní kniha Hrdinové představuje příběhy vybraných legend naší kopané. Podobná kniha o fotbale nemá v naší historii obdoby. Celé vyprávění příběhů našich fotbalistů bude v knize doplněno komiksovými kresbami ilustrátora Vojty Šedy. Knihu napsal Ondřej Fuczik, držitel ceny Magnesia Litera, a vydává ji Yinachi. K dostání je od listopadu.

Úvodní ilustrace kapitoly Josefa Masopusta z knihy Hrdinové
Úvodní ilustrace kapitoly Josefa Masopusta z knihy Hrdinové

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze