8. listopadu 2017 • 11:30

Šmicer ostře: Berbr je zlo pro český fotbal. Vím, čím si prošel Ivan Hašek

Autor:
Reklama
1080p720p360p
Šmicer v pořadu Česká ulička: Berbr je zlo pro český fotbal
TOP VIDEA
Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům
Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po konci aktivní hráčské kariéry pracoval Vladimír Šmicer jako manažer reprezentace. Dalšímu angažmá ve vedení českého fotbalu se bývalý hráč Liverpoolu a účastník tří mistrovství Evropy zatím brání. Důvod? Osobnost kontroverzního místopředsedy Fotbalové asociace Romana Berbra. „Je to zlo,“ říká Šmicer o muži, který po rezignaci Miroslava Pelty fakticky řídí český fotbal v pořadu Digi TV Česká ulička.K většímu zapojení hráčů z někdejší úspěšné generace dochází pouze na úrovni mládežnických reprezentací, kde dělají trenéry a ambasadory. „Ale nejsou ve vedení fotbalu. Potřebovali bychom tam ty kluky dostat,“ nabádá Šmicer.

Má to však jednu zásadní překážku. Roman Berbr. Šmicer má na funkcionáře s pověstí zákulisního hráče, který se netají ani svou minulostí u StB, jasný názor. „Já ho vidím jako zlo pro český fotbal. On říká, že si svojí pozici vypracoval. Ale jakým způsobem si svoji pozici vypracoval? Tomu bych oponoval,“ vyjádřil se jednoznačně.

O tom, že by se pokusil ve vedení českého fotbalu víc angažovat, ho odrazují také zkušenosti jiného bývalého reprezentanta Ivana Haška, který byl předsedou svazu v letech 2009 až 2011. „Všichni říkají: Pojďte to dělat taky, ale je to strašně složitý. Ivan Hašek to zkusil a vím, čím si prošel. A já nemám zapotřebí mít takové nervy a bát se, abych vyšel na ulici a něco mě nepřejelo. Potom už jde do tuhýho,“ naznačil drsné metody.

Dál už to rozvádět příliš nechtěl rozvádět. „Ty stavy potom takové jsou. Jdete proti lidem, kteří jsou mocní. Ruku do ohně bych za to nedal, že se nemůže nic stát…“

Celý rozhovor s Vladimírem Šmicrem v pořadu DIGI TV Česká ulička sledujte ZDE>>>

Šmicer v pořadu Česká ulička: Berbr je zlo pro český fotbal

Vladimír Šmicer v dresu Liverpoolu
Vladimír Šmicer v dresu Liverpoolu

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze