Premiéra čínského týmu v německé lize? Hráči odešli kvůli tibetským vlajkám | iSport.cz
18. listopadu 2017 • 17:11

Premiéra čínského týmu v německé lize? Hráči odešli kvůli tibetským vlajkám

Diváci při zápase čínské reprezentace do 20 let roztáhli v hledišti tibetské vlajky, což způsobilo rozruch
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Exkluzivně z kabiny! Rytíři slavili postup do baráže Exkluzivně z kabiny! Rytíři slavili postup do baráže

Rozpačitě začala série zápasů čínské fotbalové reprezentace do 20 let s týmy čtvrté německé ligy. Během prvního poločasu utkání na hřišti TSV Schott Mohuč několik fanoušků na stadionu vyvěsilo tibetské vlajky, čínští mladíci odmítli pokračovat ve hře a odešli do šaten.

Po 25 minutách se protestující diváci podle agentury SID nechali od pořadatelů přesvědčit, aby vlajky schovali. Zápas, který živě vysílala televize v Číně, mohl pokračovat. Žádné další incidenty už nenásledovaly.

Čínská dvacítka se zápasy v Německu s účastníky Regionalligy Südwest snaží co nejlépe připravit na olympijské hry v Tokiu v roce 2020. Navzdory původní silné kritice odsouhlasili projekt naplánovaný německým svazem zástupci téměř všech týmů v soutěži. Každý z klubů dostane za utkání s Číňany odměnu 15 000 eur (383 000 korun).

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky