Zemřel Josef Pešice (†67). Netušili jsme, že bude mít vážná nemoc tak rychlý spád, řekl Lavička | iSport.cz
18. prosince 2017 • 14:03

Lavička o Pešicem (†67): Nečekal jsem, že nemoc bude mít tak rychlý spád

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenéra fotbalové reprezentace do 21 let Vítězslava Lavičku velmi zasáhla zpráva, že jeden z jeho nejbližších spolupracovníků Josef Pešice dnes podlehl vážné nemoci. Bývalý vynikající hráč i úspěný trenér patřil v závěru svého života mezi jeho nejbližší spolupracovníky a dokonce spolu sdíleli kancelář. O jeho boji s rakovinou Lavička věděl.Český fotbal podle Lavičky přišel o velkou osobnost. "Dovolím si tvrdit, že tomu tak je. Pepu jsem znal dlouhou dobu. Ještě jsme proti sobě nastupovali jako hráči. Měl jsem ho možnost poznat i jako kolegu trenéra. Do jednadvacítky přinesl svou velkou zkušenost, nadhled a správný pohled na fotbal. Navíc to byl férový chlap, který byl velmi optimistický a nezkazil žádnou legraci," vzpomínal Lavička .

O úmrtí kolegy se dozvěděl v strahovském sídle Fotbalové asociace ČR, kde spolu sdíleli kancelář. "Zasáhlo mě to opravdu hodně. Všechny nás tady. Sedím v kanceláři, kde měl Pepa stůl hned vedle mě a zůstaly tu po něm rozdělané věci. Je to smutné. Těžko se mi o tom mluví," připustil.

Bývalý trenér národního týmu zemřel ve věku 67 let poté, co neúspěšně bojoval s rakovinou. "Samozřejmě jsme věděli, že bojuje s touhle vážnou chorobou, ale že to bude mít takhle rychlý spád, to jsem nepředpokládal. Upřímnou soustrast celé jeho rodině," řekl Lavička.

Pešice v československé lize odehrál 327 zápasů a nastřílel 55 gólů. S Brnem získal titul. Jako hlavní trenér vedl v lize Jablonec, Teplice a Slavii. Prošel také všemi mládežnickými výběry až k seniorskému týmu, který dočasně koučoval na podzim 2013 ve třech zápasech.

"Poznal jsem ho jako výborného fotbalistu. A ten svůj správný pohled na fotbal pak dokázal přenést na týmy i jako trenér. Měl úspěchy v klubech, ve Slavii, národní tým sice vedl jen krátce, ale jeho schopnosti asociace využívala dál. Spolupráce byla přerušena až Pepovým odchodem," dodal Lavička.

Pešice (vlevo) ještě v září na fotbale.
Pešice (vlevo) ještě v září na fotbale.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud