16. ledna 2018 • 11:11

Bývalý šéf Baníku Šafarčík radí ministrovi. Za 55 tisíc měsíčně

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse
Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra
VŠECHNA VIDEA ZDE

Někdejší vlastník  ostravského Baníku Petr Šafarčík opět na scéně. Měsíční odměnu 55 tisíc korun bude dostávat  jako poradce ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera v oboru digitalizace průmyslu. „V jeho agendě na ministerstvu bude poradenství v oblasti nově vytvořeného Institutu technologie 4.0,“ uvádí Kryštof Čeřovský z tiskového oddělení rezortu.Šafarčík se podle Čeřovského podílel ve spolupráci s Ostravou na projektu Smart City a s Moravskoslezským krajem na projektu Smart Region. „Během své kariéry poskytoval poradenství například při restrukturalizaci a vstupu strategického partnera do tehdejší Nové huti, dnes ArcelorMittalu Ostrava, skupině ČEZ na projektech elektráren Skawina v Polsku nebo Metinvestu na Ukrajině,“ dodává Čeřovský s tím, že „je spojen také se záchranou, restrukturalizací a se vstupem investora do fotbalového klubu FC Baník Ostrava“.

S tímto tvrzením by přinejmenším část ostravských fanoušků nepochybně polemizovala. Od nich si totiž Šafarčík vysloužil přezdívky jako „Kazisvět Baníku“ nebo „Hrobař“. Skutečností je, že po sportovní stránce se Baníku pod Šafarčíkem nevedlo právě nejlépe. Kvůli nepodařenému podzimu nakonec v sezoně 2015/16 sestoupil do druhé ligy – a to po padesáti letech. V lednu 2016 ostatně Šafarčík prodal klub podnikateli Václavu Brabcovi.

Více čtěte na E15.cz>>>

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze