Krok pro mládež! Slavia a Sparta podpořily regionální akademie | iSport.cz
26. ledna 2018 • 14:33

Krok pro mládež! Slavia a Sparta podpořily regionální akademie

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pražské kluby Sparta a Slavia se připojily k projektu regionálních akademií spadajících pod Fotbalovou asociaci ČR. Český fotbal se tímto krokem snaží sjednotit podmínky a systém výchovy mladých hráčů.V Česku momentálně funguje osm regionálních akademií v osmi krajích a s nimi nyní začínají spolupracovat Sparta se Slavií. Budou si mezi sebou vyměňovat nejnovější poznatky, účastnit se společných seminářů a dojde i na praktickou spolupráci.

"Máme zhruba dvakrát až čtyřikrát do roka velké workshopy, kde se sjedou všichni trenéři z akademií plus krajští trenéři, plus už tam byly s námi Sparta a Slavia. Sdílíme všechna možná data, fyzioterapeuti zvlášť, kondiční trenéři zvlášť, trenéři brankářů zvlášť, manažeři zvlášť," řekl na tiskové konferenci patron projektu regionálních akademií FAČR Karel Poborský.

Poborský: Spolupráce Sparty a Slavie s akademiemi? Jsem nesmírně rád

"Já a trenéři Tonda Barák a Jirka Vorlický máme na starosti i praktický trénink. Oni vedou metodiku, já absolvuji všechny tréninky. Dávám klukům zpětnou vazbu. Tak to bude i se Spartou a Slavií. Sportovní koncepci si oba kluby podrží svou, ale budou probíhat návštěvní dny jak od nich k nám, tak my k nim," nastínil bývalý reprezentační záložník.

Slavia i Sparta věří, že se díky projektu začne dařit vychovávat kvalitní hráče, kteří budou konkurenceschopní pro evropský fotbal. "I jako trenér dospělých jsem byl vždy v přímém kontaktu s mládežnickým fotbalem. Uvědomoval jsem si, co všechno musíme dělat pro to, abychom byli konkurenceschopní. A toto je správná cesta," uvedl ředitel úseku mládeže Sparty Jaroslav Hřebík.

"Je to všechno v rámci organizace FAČR. My už se dnes aktivně účastníme seminářů, teambuildingů, které svaz pořádá. Jsme dohodnutí, že se i my zapojíme do přednášek, prezentací. Patří do toho nejen myšlenky, ale i personální aktivita. Ať to jsou trenéři nebo hráči, kteří se můžou zúčastnit nějakých akcí," dodal šéftrenér slávistické mládeže Jiří Plíšek.

Slavia a Sparta na jedné lodi - spolupracují s FAČR na výchově talentů

Slovák v akademii RB Salcburk: Fyzicky i technicky už jsem úplně jinde

 
Články odjinud


Články odjinud