14. března 2018 • 16:50

Morava navrhuje při volbě předsedy los. Zlámal se zbláznil, zuří Berbr

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech
Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Spory kolem úpravy stanov Fotbalové asociace ČR kvůli volbě předsedy, které po FAČR požaduje světová federace FIFA, pokračují. Moravská komora ve středu vydala prohlášení, ve kterém navrhuje, aby byla volba rozšířena o čtvrté kolo, v němž by rozhodoval los. Šéf asociace Martin Malík i druhý místopředseda Roman Berbr ale návrh považují za nesmysl a naopak eskalaci napětí. „Podle mě se pan Zlámal absolutně zbláznil a doporučuji mu akutní léčbu,“ vzkázal dokonce Berbr moravskému místopředsedovi Zdeňku Zlámalovi.Morava se dosud změně stanov bránila, protože v současném dvoukomorovém systému měla i při bezmála polovičním zastoupení možnost volbu předsedy zablokovat navzdory početnější české komoře. Právě kvůli tomu skončila patem červnová volební valná hromada. I když v prosinci už uspěl Martin Malík, pohrozila FIFA českému fotbalu vysláním normalizační komise, pokud nezmění pravidla, aby už nemohlo k zablokování volby dojít.

Moravská komora, která dosud odmítala návrhy české strany, se na vlastním jednání dohodla, jak by se volební pat mohl řešit. "Budeme navrhovat, aby volba předsedy byla ve stanovách rozšířena o čtvrté kolo, ve kterém by rozhodoval los," uvedl první místopředseda FAČR Zdeněk Zlámal v tiskové zprávě.

„Podle mě se pan Zlámal absolutně zbláznil a doporučuji mu akutní léčbu. Jinak nerozumím smyslu prohlášení, které někdo takto zasílá médiím,“ reagoval na návrh český místopředseda Roman Berbr.

„Slovo domluva znamená, že se domluví dva subjekty, v tomto případě tedy zástupci Čech se zástupci Moravy. Ne, že se domluví pan Zlámal s panem Nezvalem, nebo pan Zlámal s panem Zlámalem. Česká komora s navrhovaným řešením zásadně nesouhlasí,“ dodal a přidal příklad: „Ve 3. kole volby bude mít jeden kandidát 150 a druhý 50 hlasů například. Co se může stát? Ve 4. kole budeme rozhodovat o předsedovi cvrnkáním korunou. Opravdu inteligentní řešení!“

Podle Zdeňka Zlámala na pondělním jednání předseda VV FAČR Malík moravské řešení přivítal. „Uvítali jsme, že tento návrh přímo na pondělním jednání podpořil i předseda Malík, který jej rovněž považuje za konstruktivní řešení, jak vyhovět požadavku FIFA,“ tvrdil, což ovšem Malík popřel. „O tom, že se Morava definitivně dohodla o návrhu losu ve 4. kole volby předsedy, slyším dnes poprvé,“ uvedl předseda asociace v tiskovém prohlášení.

„Z mé strany byli přítomní opakovaně informování o nutnosti kroku změny Stanov FAČR v otázce volby předsedy. Mrzí mě, že přestože jsem v pondělí na všechny apeloval, abychom jednali mezi sebou, čelní moravští představitelé svými neuváženými mediálními výroky dál eskalují napětí,“ dodal.

Berbr o mocných v českém fotbale: Malík bude příští jednička, Tvrdík do mě střílí
Video patří k placenému obsahu

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze