14. března 2018 • 16:50

Morava navrhuje při volbě předsedy los. Zlámal se zbláznil, zuří Berbr

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře
Plzeňská euforie! Limberský a spol. naskákali na Horvátha v přímém přenosu Plzeňská euforie! Limberský a spol. naskákali na Horvátha v přímém přenosu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Spory kolem úpravy stanov Fotbalové asociace ČR kvůli volbě předsedy, které po FAČR požaduje světová federace FIFA, pokračují. Moravská komora ve středu vydala prohlášení, ve kterém navrhuje, aby byla volba rozšířena o čtvrté kolo, v němž by rozhodoval los. Šéf asociace Martin Malík i druhý místopředseda Roman Berbr ale návrh považují za nesmysl a naopak eskalaci napětí. „Podle mě se pan Zlámal absolutně zbláznil a doporučuji mu akutní léčbu,“ vzkázal dokonce Berbr moravskému místopředsedovi Zdeňku Zlámalovi.Morava se dosud změně stanov bránila, protože v současném dvoukomorovém systému měla i při bezmála polovičním zastoupení možnost volbu předsedy zablokovat navzdory početnější české komoře. Právě kvůli tomu skončila patem červnová volební valná hromada. I když v prosinci už uspěl Martin Malík, pohrozila FIFA českému fotbalu vysláním normalizační komise, pokud nezmění pravidla, aby už nemohlo k zablokování volby dojít.

Moravská komora, která dosud odmítala návrhy české strany, se na vlastním jednání dohodla, jak by se volební pat mohl řešit. "Budeme navrhovat, aby volba předsedy byla ve stanovách rozšířena o čtvrté kolo, ve kterém by rozhodoval los," uvedl první místopředseda FAČR Zdeněk Zlámal v tiskové zprávě.

„Podle mě se pan Zlámal absolutně zbláznil a doporučuji mu akutní léčbu. Jinak nerozumím smyslu prohlášení, které někdo takto zasílá médiím,“ reagoval na návrh český místopředseda Roman Berbr.

„Slovo domluva znamená, že se domluví dva subjekty, v tomto případě tedy zástupci Čech se zástupci Moravy. Ne, že se domluví pan Zlámal s panem Nezvalem, nebo pan Zlámal s panem Zlámalem. Česká komora s navrhovaným řešením zásadně nesouhlasí,“ dodal a přidal příklad: „Ve 3. kole volby bude mít jeden kandidát 150 a druhý 50 hlasů například. Co se může stát? Ve 4. kole budeme rozhodovat o předsedovi cvrnkáním korunou. Opravdu inteligentní řešení!“

Podle Zdeňka Zlámala na pondělním jednání předseda VV FAČR Malík moravské řešení přivítal. „Uvítali jsme, že tento návrh přímo na pondělním jednání podpořil i předseda Malík, který jej rovněž považuje za konstruktivní řešení, jak vyhovět požadavku FIFA,“ tvrdil, což ovšem Malík popřel. „O tom, že se Morava definitivně dohodla o návrhu losu ve 4. kole volby předsedy, slyším dnes poprvé,“ uvedl předseda asociace v tiskovém prohlášení.

„Z mé strany byli přítomní opakovaně informování o nutnosti kroku změny Stanov FAČR v otázce volby předsedy. Mrzí mě, že přestože jsem v pondělí na všechny apeloval, abychom jednali mezi sebou, čelní moravští představitelé svými neuváženými mediálními výroky dál eskalují napětí,“ dodal.

Berbr o mocných v českém fotbale: Malík bude příští jednička, Tvrdík do mě střílí
Video patří k placenému obsahu

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze