30. května 2018 • 13:31

Kalouda přilákal i Bonyho! V Brně se sejdou fotbalové hvězdy

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Utkání hvězd mezi Kaloudovou jedenáctkou v čele s vicemistry světa do 20 let z roku 2007 a Dream Teamem bude vrcholem sobotní oslavy 40 let od zisku mistrovského titulu fotbalistů Zbrojovky Brno. Zápasu na stadionu v Králově Poli se zúčastní i reprezentanti Vladimír Darida a Marek Suchý, kteří dorazí z rakouského soustředění národního týmu, a přiletí i bývalý sparťan Wilfried Bony."K organizování této akce mě motivovala jednak touha sejít se se spoluhráči z týmu, ve kterém jsme před jedenácti lety dosáhli na mistrovství světa dvacítek v Kanadě na stříbrné medaile. A také připomenutí jediného titulu Zbrojovky. Proto jsem pozval dvacet nejlepších hráčů tohoto týmu za posledních dvacet let," uvedl na dnešní tiskové konferenci hlavní organizátor akce Luboš Kalouda, který před více než rokem po dlouhodobých problémech s kolenními vazy ukončil v 29 letech kariéru. Odchovanec brněnského fotbalu hrál také ve Spartě či CSKA Moskva.

Pozvání na exhibici přijali i bývalí fotbalisté Brna Jiří Skalák z anglického Brightonu a Jakub Brabec z belgického Genku. Představí se i bývalé opory Zbrojovky Jan Trousil, Jan Maroši, Patrik Siegl a bratři Holomkové.

"Přijedou i další fotbalové legendy Tomáš Řepka, Marek Heinz, Tomáš Ujfaluši. V každém týmu, který bude složen ze současných a bývalých fotbalistů, bude dvacet hráčů," řekl Kalouda.

Cení si přístupu Bonyho, jenž hraje v anglické lize za Swansea. "Odložil po skončení sezony o dva týdny návrat domů do Afriky. Nechtěl uhradit ani letenky. Pojí nás výborné vztahy, které jsme navázali ve Spartě," řekl Kalouda.

Program začne v 8:00 velkým turnajem žákovských přípravek, od 13:00 bude na programu Dětský den a utkání hvězd začne v 18:00.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze