Plzeňská aukce dresů jde do finále. Nadace vytěžila přes 270 tisíc | iSport.cz
14. ledna 2019 • 14:00

Plzeňská aukce dresů jde do finále. Nadace vytěžila přes 270 tisíc

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podzimní vystoupení Viktorie Plzeň v Lize mistrů je spojeno i s jednou velmi prospěšnou akcí. Klub se rozhodl dražit dresy slavných klubů, které se účastní nejlepší evropské klubové soutěže. Výtěžek jde na podporu a propagaci Nadace pro transplantace kostní dřeně (NTKD). Zájemci mohou získat podepsané dresy Realu, Juventusu, Barcelony, Manchesteru United a dalších slavných klubů. Aukce bude ukončena už zítra, tedy v úterý 15. ledna.Sběratelé výjinečných sportovních artefaktů mají prostřednictvím aukce mimořádnou možnost, jak získat slavný dres. Většina z nich je navíc podepsaná konkrétním hráčem, případně několika fotbalisty konkrétního týmu. Součástí aukce na podporu NTKD jsou i originální hrané a podepsané dresy hráčů Viktorie Plzeň ze zápasů v Moskvě či z dvojutkání s Realem Madrid.

Den před ukončením aukce se podařilo vytěžit přes 270 tisíc korun, zájemci mají stále možnost vybranou částku zvýšit a zároveň získat velmi zajímavý sběratelský kousek.

Viktoria Plzeň nadaci NTKD dlouhodobě podporuje, západočeský celek s jejím logem na dresu odehrál všech šest podzimních zápasů Ligy mistrů. Českému mistrovi se podařilo oslovit i další slavné kluby hrající největší evropskou soutěž, aby se k podpoře přidaly.

„Oslovili jsme kluby s tím, zda by společně s námi nepodpořili dobrou věc. Jsme velmi rádi, že se naše výzva setkala s velkým ohlasem a řada klubů zaslala podepsané dresy jedné ze svých hvězd, nebo například rovnou podepsaný celý tým. Všem klubům patří velké poděkování,“ uvedl mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

Zájemci mohou získat například podepsaný dres záložníka Realu Madrid Garetha Balea, česého útočníka AS Řím Patrika Schicka , Francka Ribéryho z Bayernu Mnichov, kanonýra Interu Milán Maura Icardiho nebo dres podepsaný celý týmem pařížského PSG. Nechybí ani Barcelona, Schalke, Neapol, Hoffenheim nebo Manchester United, další kluby se k podpoře NTKD stále přidávají.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud