Kovařík uspěl proti Berbrovi. Nový soudce žalobu na sudího zamítl | iSport.cz
11. března 2019 • 12:06

Kovařík uspěl proti Berbrovi. Nový soudce žalobu na sudího zamítl

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obvodní soud pro Prahu 9 v pondělí zamítl žalobu Romana Berba a Dagmar Damkové proti žalovanému Tomáši Kovaříkovi. Místopředseda FAČR Berbr požaduje po bývalém asistentovi rozhodčího omluvu za jeho kritické výroky v médiích. Kauza se po Kovaříkově odvolání a zrušení původního rozsudku vrátila na obvodní soud pro Prahu 9, případ ale řeší nový soudce. Konec kauzy je ovšem zřejmě dál v nedohlednu...„Určitě se odvoláme, není to správné rozhodnutí,“ má jasno zástupkyně žalující strany Jana Gavlasová. „Jsem šťastný, celá kauza se táhne. Za svými výroky si stojím, ale vím, že to bude trvat ještě dlouho,“ tuší Kovařík.

Celou kauzu odstartoval v srpnu 2016 svou výpovědí pro deník Sport bývalý hlavní rozhodčí Libor Kovařík, když veřejně kritizoval situaci v prostředí českých sudích a zvláště kritizoval počínání Romana Berbra, jenž z pozice místopředsedy zasahoval do práce komise rozhodčích.

K Liboru Kovaříkovi se přidali další kritici, na což následně Berbr a Damková reagovali sérií žalob. Kromě Tomáš Kovaříka a Korduly, po nichž požadovali pouze omluvy, se to týká také Libora Kovaříka (800 tisíc a omluva), Ladislava Vízka (100 tisíc a omluva) a Radka Kociána (omluva).

 
Články odjinud


Články odjinud