Otočka od UEFA. Některé soutěže se mimořádně nemusí dohrát, vzkázala | iSport.cz
22. dubna 2020 • 11:28

Otočka od UEFA. Některé soutěže se mimořádně nemusí dohrát, vzkázala

Autor: ČTK, jon
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropská fotbalová unie UEFA připustila, že ve "zvláštních případech" mohou být některé domácí soutěže předčasně ukončeny. Neuplatňovala by pak žádné sankce. Představitelé UEFA se na tom shodli při úterní videokonferenci generálních sekretářů všech 55 národních asociací. Stalo se tak nedlouho předtím, než nizozemská vláda prodloužením mimořádných opatření prakticky znemožnila dohrání tamní nejvyšší soutěže. Měla by se dohrát fotbalová sezona v Česku? Diskutujte ZDEV Nizozemsku nebude nově až do 1. září možné konání licencovaných akcí. Opatření se týká i fotbalových utkání bez diváků. Tamní fotbalový svaz KNVB chtěl přitom pokračovat v soutěžích od 19. června zápasy na prázdných stadionech.

UEFA vyzvala národní asociace, aby kvůli pandemii předčasně neukončovaly domácí soutěže, poté co se počátkem dubna takto rozhodlo vedení belgické ligy. Takový krok označila unie za unáhlený. Zároveň varovala, že příliš brzké rozhodnutí o ukončení soutěže by mohlo vést až k tomu, že daná národní asociace ztratí svá místa v příštím ročníku evropských pohárů.

V Belgii sezona oficiálně stále ještě neskončila. Verdikt vedení soutěže měla formálně schválit valná hromada 24 klubů z první a druhé ligy, ale její zasedání bylo už dvakrát odloženo. Nově se sejde v pondělí, protože čeká na páteční vyjádření belgické vlády, která by mimo jiné měla oznámit, zda uvolní opatření v boji proti šíření koronaviru natolik, že bude možné pořádat utkání bez diváků.

UEFA chce v létě dohrát nejen domácí soutěže, ale i evropské poháry. Kvůli pandemii ale přesunula mistrovství Evropy z letošního léta na příští rok. Odložila také červnové mezistátní zápasy, čímž vznikl prostor právě na dohrání domácích soutěží.

Kvůli šíření nemoci covid-19 není ani jasné kompletní složení účastníků EURO, na němž zbývají čtyři volná místa. Jedno z nich se týká i "české" skupiny, kam k výběru trenéra Jaroslava Šilhavého, Anglii a Chorvatsku přibude buď Izrael, Norsko, Skotsko, nebo Srbsko. Původně se o zbylých účastnících ME mělo rozhodnout na konci března. Nyní by se tak mohlo stát v říjnu nebo v listopadu. Na tu dobu jsou ale naplánovány zápasy druhého ročníku Ligy národů.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Po měsíci na plac! Sparta dřela na Strahově, trénovala i Plzeň

Trpišovský: Lepší než běhat v lese, ale s fotbalem to nemá nic společného

RUDEJ FANDA: Sparta - Barcelona 1:0! Letná řvala, Vonášek nebyl vyjukanej

Přímáky snů! Kdo to má nejvíc v noze? Stanciu, dělostřelec Květ nebo Potočný

iSport podcast: Kluby jsou zpět na hřišti. Měly by se ale povolit plnohodnotné tréninky?

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud