Klub andělů! Serena a hollywoodské hvězdy chtějí ženský fotbalový tým | iSport.cz
23. července 2020 • 12:50

Klub andělů! Serena a hollywoodské hvězdy chtějí ženský fotbalový tým

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Síly jsem nabíral v karanténě, chci se trenérům ukázat, říká Souček
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Partička úspěšných a slavných žen si chce udělat radost investicí do ženského fotbalového týmu a přivést tak ligu NWSL do Los Angeles. Slavná tenistka Serena Williamsová na téhle misi spolupracuje s velkými jmény showbyznysu v čele s Natalií Portmanovou, mimo jiné královnou Padmé Amidalou ze Star Wars.Angel City. Město andělů. Tak si sama sobě říká skupina investorek, která kromě Williamsové s Portmanovou sdružuje čtrnáct bývalých amerických reprezentantek, „zoufalou manželku“ Evu Longoriaovou a další herečky včetně Jennifer Garnerové, Uzo Adubaové, Jessiky Chastainové a America Ferrerové.

„Spojila nás společná vášeň ke změně. Změně pro naše hráčky, změně pro naše fanoušky a změně pro naši komunitu,“ prohlásila Julie Uhrmanová, zakladatelka konsorcia.

Serena Williamsová si to s dcerkou na kurtu pořádně užila
Serena Williamsová si to s dcerkou na kurtu pořádně užila

Los Angeles je spolu s New Yorkem nejvýznamnější mediální a marketingový trh, a proto je pro profesionální sportovní ligy důležité mít v oblasti zastoupení. V minulých letech prázdné místo na své mapě zaplnila NFL amerického fotbalu hned dvěma kluby, Rams se přesunuli ze St. Louis a Chargers ze San Diega.

„Tým, který by sídlil v Los Angeles, dlouho hledám,“ připustila komisionářka ligy Lisa Bairdová.

Serena Williamsová a spol. usilují o vstup do ligy NWSL od sezony 2022. Jméno a stadion, kde by nový klub hrál, zatím nejsou známy. Spoluvlastníkem skupiny je také Williamsové manžel Alexis Ohanian. Mezi vlastníky je uvedena také jejich dvouleté dcera Olympia.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud