2. března 2022 • 18:00

Hádka hvězd o Ukrajinu: Rusové, proč sedíte jak idioti? Kapitán reagoval

Autor: krm
Vstoupit do diskuse
4
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Chorý vs. Sörensen? To byla hnusárna. A proč chce Trpišovský předělat Zafeirise?
Podezřelá penalta v divizi. V hlavní akci provařený sudí Drábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Atak Ruska na Ukrajinu stále logicky zasahuje i do světa sportu. Fotbalista Andrej Jarmolenko vyzval ruské reprezentanty, aby se veřejně postavili proti útoku armády své země na Ukrajinu. Hráč anglického West Hamu ve videu na instagramu ruské fotbalisty zkritizoval, že k válečnému konfliktu mlčí. Vzápětí na něj zareagoval Arťom Dzjuba, útočník Zenitu Petrohrad, který na loňském EURO hrál s kapitánskou páskou. „Pro kolegy, kteří sedí na p*deli v anglických sídlech a říkají ošklivé věci...“Jarmolenko ve vzkazu na sociálních sítích označil řadu ruských hráčů, vedle Dzjuby třeba Andreje Aršavina nebo Alekseje Mirančuka.

„Mám otázku na ruské reprezentanty: Hoši, proč jen sedíte jako idioti a nic neříkáte?“ zeptal se Jarmolenko, jenž se narodil ukrajinským rodičům v Petrohradu. „V mojí vlasti zabíjíte lidi. Ženy, matky, naše děti. Ale vy nic neříkáte, nic nekomentujete,“ dodal.

Jarmolenko se s mnoha ruskými fotbalisty osobně zná. „Všichni jste mi říkali, že by se něco takového nemělo dít, že se váš prezident nechová správně. Takže hoši, vy máte vliv na lidi, tak to ukažte, prosím vás o to,“ apeloval.

Pak si ještě rýpl přímo do Dzjuby, když poukázal na jeho uniklou sexuální nahrávku z minulosti. „Vím, že někteří z vás rádi ukazujete koule na kameru, teď ale přišel čas ukázat je ve skutečném životě,“ vzkázal Jarmolenko.

Dzjuba reagoval v obsáhlém vyjádření, kde odsoudil jakékoliv válečné konflikty, zároveň ale odmítl, aby ruští sportovci byli vyřazovaní ze soutěží.

„Protože jsem k tématu přitahován ze všech stran, vyjádřím se. Jsem proti jakékoli válce. Válka je strašná věc. Ale jsem také proti lidské agresi a nenávisti, která každým dnem nabývá ničivého rozsahu,“ napsal autor třiceti reprezentačních gólů.

„Nebojím se, že jsem Rus. Jsem hrdý na to, že jsem Rus. A nechápu, proč teď musí sportovci trpět. Jsem proti dvojímu metru. Proč všichni křičeli, že sport má zůstat mimo politiku, ale při první příležitosti, když jde o Rusko, se na tuto zásadu úplně zapomíná? Ve stresových situacích lidé ukazují svou pravou podstatu, někdy negativní. Kolik zloby a špíny se nyní vylilo na všechny Rusy bez ohledu na jejich postavení a profesi,“ uvedl Dzjuba.

Na závěr ještě nepřímo zareagoval na Jarmolenka. „A pro některé kolegy, kteří sedí na p*deli v anglických sídlech a říkají ošklivé věci: To nás nemůže urazit, my všechno chápeme. Mír a dobro všem!“

Jarmolenko, parťák české trojice z West Hamu, dostal po zahájení ruské invaze minulý týden od vedení klubu volno. V úterý se znovu zapojil do tréninku, navíc spolu s další ukrajinskou hvězdou Premier League Oleksandrem Zinčenkem zveřejnil video vyzývající k ukončení bojů.

TOP 5 ukrajinských sportovců: Žádají svět o pomoc a jsou připraveni bojovat
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
4

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Články odjinud


Články odjinud