28. listopadu 2022 • 15:20

Diplomatický úspěch LFA. V Praze se sejdou zástupci Evropských lig

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Olayinka se vyfotil v dresu Zvezdy a namíchl bosse: Bylo ve hře vyřazení z kádru Slavie?
SESTŘIH: Kladno - Kometa Brno 0:3. Marná snaha Rytířů, Furch udržel nulu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český ligový fotbal čeká na poli diplomatickém zcela výjimečná událost. Příští rok v dubnu se totiž v Praze uskuteční 46. Valné shromáždění European Leagues, tedy organizace sdružující nyní již 40 lig z celé Evropy. „Z pohledu mezinárodní fotbalové diplomacie to považuji za úspěch. Vážíme si důvěry European Leagues. Budeme se snažit v Praze uspořádat nezapomenutelné setkání,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Ligového výboru Ligové fotbalové asociace. Kongres uspořádá LFA od 19. do 21. dubna.Jaro 2023 bude pro Ligovou fotbalovou asociaci opravdu speciální. V jubilejní 30. sezoně v samostatné české historii bude v Praze hostit představitele prestižních soutěží, jako jsou Premier League, Bundesliga či La Liga. 46. Valné shromáždění European Leagues, o jehož pořadatelství se rozhodlo minulý týden na posledním zasedání v Portu, se stane součástí výročních oslav.

Dušan Svoboda je přesvědčený, že Česko, které je součástí European Leagues od roku 2018, se již stalo na fotbalové mapě Evropy etablovanou organizací, jejíž hlas má váhu na různých úrovních jednání o budoucnosti evropského klubového fotbalu. Šéf LFA vnímá kongres, jenž se koná dvakrát ročně, i jako možnost čerpání informací a zkušeností ostatních evropských soutěží.    

„Jedním z hlavních témat mezinárodních fotbalových diskuzí je budoucnost evropských klubových pohárů a dopad změn jejich formátu na národní soutěže. Probíhají jednání s UEFA a dalšími zainteresovanými subjekty nad budoucí podobou evropských pohárů, o solidárnějším rozdělení jejich příjmů mezi jednotlivé pohárové soutěže, o navýšení příspěvku pro mládež prvoligových klubů, které se evropských pohárových soutěží neúčastní, nebo o podobě postupového klíče do jednotlivých soutěží. Nelze také pominout nepomíjející snahu některých klubů o vznik tzv. Superligy. To vše a mnoho dalšího bude na programu pražského kongresu a jsme rádi, že u toho budeme moci být jako pořadatelská asociace,“ těší výkonného ředitele LFA Tomáše Bártu.

Ligové fotbalové asociaci i českým klubům se navíc během dubnového kongresu European Leagues, která byla založena v roce 2005, nabízí prostor pro obchodní a komerční rozvoj.

„Česká fotbalová liga je dynamická organizace, která se mezinárodně angažuje spolu s European Leagues v politické i obchodní sféře naší organizace. Těšíme se na setkání našich členů v krásné Praze na příštím valném shromáždění,“ řekl Jacco Swart, výkonný ředitel European Leagues.

Vstoupit do diskuse
0

MS ve fotbale 2022 - Mistrovství světa v Kataru

Výsledky MS ve fotbale Kde sledovat MS ve fotbale v TV? Tabulka MS 2022 Pavouk play off Stadiony MS v Kataru Hry a fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2022 se konalo od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Titul získala Argentina s kapitánem Lionelem Messim, když ve finále po penaltovém rozstřelu porazila obhájce titulu z Francie 4:3. Bronz slavi Chorvatsko. Česká fotbalová reprezentace se bohužel na světový šampionát do Kataru nekvalifikovala, poté co v baráži podlehla Švédsku 0:1.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud