Ronaldo musí odhalit své plány | iSport.cz
23. června 2008 • 17:38

Ronaldo musí odhalit své plány

Autor: ČTK
Cristiano Ronaldo
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Real Madrid se nevzdává naděje na angažování Cristiana Ronalda, i když má portugalský kanonýr smlouvu v Manchesteru United, který ho nechce pustit.Třiadvacetiletý fotbalista prohlásil, že přestup do "Bílého baletu" by byl splněním jeho snu a rád by tuto velkou příležitost využil. Real nyní podle informací BBC čeká, jaké bude hráčovo definitivní rozhodnutí ohledně budoucnosti. Pak by se pokusil přesvědčit vedení United, zřejmě za pomoci rekordní sumy.

"Můžeme o tom začít jednat, ale až teprve ve chvíli, kdy Ronaldo oznámí své plány do budoucna a klub bude souhlasit s jeho případným prodejem," řekl prezident Realu Ramón Calderón.

"Právě teď je hráčem United a my nechceme dělat jakékoliv problémy," dodal Calderón opatrně, nejspíš pod vlivem skutečnosti, že Manchester již podal na Real kvůli spekulacím o přestupu oficiální stížnost k vedení FIFA.

Ronaldo avizoval, že své plány oznámí v nejbližších dnech, ačkoliv vedení vítěze Ligy mistrů zdůraznilo, že na jakékoliv nabídky nebude vůbec reagovat.

"Každý ví, co chci, ale věci nezáleží pouze na mně. Nejsem tím, kdo o tom rozhoduje, ale věřím, že si svůj sen splním," uvedl Ronaldo.

Připustil, že na přestup do Realu začal myslet již před finále Ligy mistrů s Chelsea. Přesvědčil ho i kouč Portugalska Luiz Felipe Scolari, který mu přestup doporučil.

"Je to obrovská příležitost a jak řekl Scolari: tento vlak projíždí okolo pouze jednou a je třeba tuto šanci využít," řekl Ronaldo.

Prý se nebojí toho, že svou touhou opustit anglický velkoklub zklame trenéra Alexe Fergusona. "Je mi jedno, zda z toho budou lidé naštvaní. Je to moje rozhodnutí," prohlásil Ronaldo, který byl s 31 góly v 34 zápasech králem kanonýrů Premier League v uplynulém ročníku.

Odstupné za případný transfer je odhadováno mezi 50 a 80 miliony liber (asi 2,5 miliardy korun), což by byl rekord ve fotbalové historii. Dosud nejvíce zaplatil právě Real v roce 2001 Juventusu za Zinédina Zidana (zhruba dvě miliardy korun).

Trenér Realu Bernd Schuster údajně tlačí na Calderóna, aby zaplatil "tolik, co bude potřeba" a Ronalda na San Bernabeu přivedl. "Nejdůležitější je vyhrát Ligu mistrů a on nám k tomu může pomoci," prohlásil Schuster.

Články odjinud


Články odjinud