Nejrychlejší červená, ani ne 3 sekundy | iSport.cz
30. prosince 2008 • 02:00

Nejrychlejší červená, ani ne 3 sekundy

Autor: Blesk
Když vybuchne vulkán
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pouhé tři sekundy stačily útočníkovi Davidu Prattovi z Chippenham Town, aby v utkání sedmé anglické ligy s Bashley dostal červenou kartu. Jedenadvacetiletý fotbalista se tak podle listu The Sun díky nevybíravému skluzu postaral o světový rekord.V České republice je sedmou nejvyšší fotbalovou soutěží krajská I. B třída a ta pamatuje ještě rychlejší červenou kartu. V květnu letošního roku ji vyfasoval Roman Polák, kapitán Kaučuku Kralupy nad Vltavou.

Ze hřiště se pakoval hned po rozehrání. Při utkání s Kněževsí dostal první žlutou kartu ještě před utkáním, když si odmítl zastrčit dres do trenýrek. Po rozehrání míče rozhodčí Berovič okamžitě přerušil hru a udělil Polákovi druhou žlutou a následně červenou kartu.

Mezi nejrychleji vyloučené hráče patří třeba italský fotbalista Giuseppe Lorenzo z Boloni, který v roce 1990 úderem pěstí vyprovokoval v duelu s Parmou hromadnou rvačku. V anglických soutěžích byl rekordmanem brankář Sheffieldu Wednesday Kevin Pressman, jenž v srpnu 2000 dostal červenou kartu po 13 sekundách za hraní rukou mimo velké vápno.

V české nejvyšší soutěži mají diváci v paměti rychlé vyloučení Tomáše Řepky. Se svými 55 vteřinami se ale zdá jako oproti výše jmenovaným jako naprostý břídil.

 
Články odjinud


Články odjinud