Hrdlička: Kandidatura? Počkám na Haška | iSport.cz
4. června 2009 • 10:50

Hrdlička: Kandidatura? Počkám na Haška

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druhým oficiálním kandidátem na předsedu Českomoravského fotbalového svazu po Luďku Vinšovi by se mohl stát teplický ředitel František Hrdlička. Informaci potvrdil mluvčí svazu Václav Tichý, podle kterého zatím další uchazeče ČMFS neeviduje.Hrdličkovu kandidaturu na svaz poslaly dva krajské fotbalové svazy. Teplický funkcionář však zároveň oznámil, že pokud ohlásí kandidaturu také největší favorit Ivan Hašek, bude podporovat jeho zvolení.

Uzávěrka na podání kandidátek na předsedu i další funkce ve výkonném výboru je v pátek 5. června o půlnoci, valná hromada se uskuteční 27. června.

Svazový sekretariát zatím žádná jiná jména neeviduje, již v úterý však oznámil elektronickou poštou médiím svou kandidaturu na místopředsedu svazu také Jiří Kubíček. Ani jeho přihláška na svaz ale ještě v písemné podobě nedorazila.

František Hrdlička
František Hrdlička
Hrdlička je členem současného výkonného výboru a s jeho kandidaturou se příliš nepočítalo, protože byl považován za stoupence Haška.

"Právě proto nesouhlasím s tím, že jsem považován za kandidáta. Již dříve jsem oznámil, že budu kandidovat jen v případě, že tak neučiní Ivan Hašek, a na tom trvám. I proto jsem sám zatím žádnou kandidaturou oficiálně neodsouhlasil," vysvětlil Hrdlička v rozhovoru pro ČTK. Bez osobního souhlasu nemůže být kandidatura považována za oficiální.

Hrdlička je dlouholetým šéfem fotbalového klubu FK Teplice, který přivedl do první ligy a z průměrného celku udělal jeden z ekonomicky nejstabilnějších týmů v zemi.

Proklamuje, že má řadu zkušeností i z funkcí v klubech na nižší úrovni a dobře zná i problematiku amatérského fotbalu. Severočeský klub ze Stínadel se pod jeho vedením několikrát probojoval do evropských pohárů, dvakrát vyhrál domácí pohárovou soutěž.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud