Pavel Janega
2. března 2010 • 05:00

Drobný: Když sestoupíme, odejdu. Do Stuttgartu?

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dobrou náladou Jaroslav Drobný zrovna nesršel. Bylo evidentní, že jej pokračující mizérie Herthy Berlín hodně trápí. V bundeslize se stále plácá na posledním místě a je právem považována za jednoho z adeptů na sestup. V případě pádu do druhé ligy by Drobný neváhal a upsal se jinému klubu.Hledět na tabulku po každém kole, to není pro fotbalisty nic zvláštního. Hertha Berlín s brankářem Jaroslavem Drobným se v tom ale vyžívá.

Jaroslav DrobnýJaroslav Drobný

Musí.

Každé kolo se totiž spoléhá na zaváhání soupeřů.

Aktuální stav bundesligové tabulky po prohře s Hoffenheimem (0:2) není pro Herthu ideální: poslední místo a ztráta pěti bodů na 15. nesestupovou příčku, kde se momentálně nachází Freiburg.

„Co chcete slyšet?“ zareagoval Drobný na dotaz, jaká je nálada v kabině Herty.

Na tohle téma nemusí vlastně nic říkat. Podle současné tabulky si to každý umí domyslet. „Fanoušci to nesou velmi špatně. Nikdo si nedokáže představit, že bychom spadli,“ prozrazuje Drobný.

Ale vzhledem k výsledkům, jaké Hertha kolo co kolo uhrává, tak se i to nejtvrdší jádro fanoušků chová slušně.

„Opravdu stojí za námi,“ přitakává český gólman.

Jaroslav DrobnýJaroslav Drobný

Drobný si zatím nechce připustit, že by Hertha boj o sestup nezvládla, ale tak trochu na svou budoucnost myslet musí. Už dříve pronesl, že ve druhé lize chytat rozhodně nebude.

„V létě mi končí smlouva, takže jestli sestoupíme, dopředu říkám, že chci zůstat v bundeslize,“ zopakoval svá slova na pondělím srazu fotbalové reprezentace.

Mezi zájemce se údajně přihlásil Stuttgart, který by nejraději českým brankářem nahradil bouřliváka Jense Lehmanna.

Tuto informaci však Drobný zaregistroval pouze v médiích. „Proto bych se k tomu ani nechtěl vyjadřovat,“ řekl.

Nevyloučil však, že v případě zájmu, by se nebránil přestupu do jiné země. „Třeba návrat do Anglie bych uvítal,“ přiznal.

Těmito slovy zašel hluboko do spekulací, které Drobný v lásce nemá. Novináře prosil, aby už raději nespekulovali a počkali si do června, kdy se teprve začne jeho budoucí angažmá řešit.

„Navíc já stále doufám, že nespadneme. Vždyť je to hratelné,“ upozornil.

„Na záchranu stačí třicet bodů, protože Freiburg nemá dobrý mančaft a vyhrávat rozhodně nebude. Dost špatně na tom je také Hannover. Takže se bude v boji o patnácté nebo barážové místo rozhodovat mezi námi a Norimberkem. A ta baráž by pro nás byla super.“

Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze