Stavba nového brněnského stadionu v problémech | iSport.cz
16. srpna 2010 • 10:31

Stavba nového brněnského stadionu v problémech

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Návrh brněnského stadionu
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
České Budějovice - Mountfield HK: Hronek z první překonal Čiliaka, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedle nedostatku peněz oddaluje přípravy výstavby nového fotbalového stadionu za Lužánkami v Brně nově i stížnost soukromé firmy kvůli určení vlastnického práva ke stavbám silnic, chodníků a parkovišť v okolí plánované stavby. Kvůli tomu stavební úřad v Králově Poli přerušil územní řízení. Napsal to dnes Brněnský deník Rovnost.Na zmíněné stavby si dělají nárok město Brno a společnost Czechcity. Stavební úřad vyzval oba aktéry sporu k podání žaloby na určení vlastnictví. Dokud se podle vyjádření stavebního úřadu tato otázka nevyřeší, bude územní řízení přerušené.

Vedení Brna považuje rozhodnutí stavebního úřadu za nepochopitelné. "Pokud se bude územní řízení přerušovat pokaždé, když někdo donese nějaký papír a bude tvrdit, že mu něco patří, pak už se nikde nepostaví vůbec nic. Firma doložila svůj nárok jen kopií smlouvy se začerněnou cenou. Její vlastnictví není ani zapsáno v katastru nemovitostí," řekl listu náměstek brněnského primátora Oliver Pospíšil, podle nějž jde jen o taktiku firmy, která chce v budoucnu v oblasti investovat.

Na jak dlouho může případný soud územní řízení přerušit, zatím není jasné. Šance na nový stadion ale navíc snižuje i nedostatek peněz. Město čeká na státní příspěvek, ale ten je v době hospodářské krize v nedohlednu.

Témata:  sport, fotbal, Brno, stadion
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud