ANKETA: Zvolte největšího fotbalového génia | iSport.cz
17. října 2010 • 05:00

ANKETA: Zvolte největšího fotbalového génia

Autor: spo
Zvolte nejgeniálnějšího fotbalistu všech dob
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7 Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pelé, nebo Maradona? Kdo z nich je podle vás nejgeniálnějším fotbalistou všech dob? Nebo je vaší jedničkou někdo jiný? Sport Magazín na téma fotbalových géniů, který vychází v pátek 22. října, sestavil desítku legend. Vy můžete svůj názor vyjádřit v naší anketě. Tady je vybraná desítka (v abecedním pořadí).George Best
O hvězdě Manchesteru United na Ostrovech říkají. Pelé was good (byl dobrý), Maradona better (lepší), George Best (nejlepší). Jen kdyby neměl tak rád alkohol.

Johan Cruijff
Nizozemský kouzelník ovlivnil nejen svou generaci, ale v pozdějších letech z pozice trenéra fotbal po celém světě.

Alfrédo di Stéfano
Ústřední postava slavné éry madridského Realu 50. let. „Blonďatý šíp“ nastřílel za královský klub 216 gólů ve 282 zápasech.

Diego Maradona
Fotbalový Bůh i ďábel v jednom těle. Dokázal předvést neuvěřitelné věci, ale taky se neostýchal podvádět.

Lionel Messi
Právě on má být tím (nebo už se jím stal?), kdo dokonce předčí v kvalitách svého krajana Maradonu. Má k tomu předpoklady.

Pelé
Přezdívaný „Černá perla“ nebo „Král“. Během své kariéry nastřílel neuvěřitelných 1281 gólů, stal se třikrát mistrem světa. To nikdo nedokázal.

Michel Platini
Francouzská legenda je mnohými považována ze hráče s nejlepší přihrávkou na světě. Ale střílel i branky, na evropských šampionátech jich nikdo nedal víc.

Ferenc Puskás
Nejslavnější maďarský fotbalista všech dob, který zářil v 50. a 60. letech v Realu Madrid. Za svou kariéru nastřílel přes pět set ligových gólů.

Marco van Basten
Mimořádný střelec, který se proslavil hlavně na EURO 1988. Povedené časy zažil i v AC Milán, jeho kariéru ukončilo vleklé zranění.

Zinedine Zidane
Vynikající tvůrce hry, nejlepší fotbalista světa na přelomu 20. a 21. století. Francii pomohl k titulu mistrů světa (1998) dvěma góly ve finále.

Témata:  sport, fotbal, anketa, génius
 
Články odjinud


Články odjinud