Kopilot řídil letadlo poprvé: Lekce trvala pouhou minutu | iSport.cz
9. září 2011 • 17:39

Kopilot řídil letadlo poprvé: Lekce trvala pouhou minutu

Autor: ljš
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeden ze dvou pilotů, kteří byli na palubě letadla Jak-42, které havarovalo u ruské Jaroslavli, neměl s tímto typem stroje žádné zkušenosti a teprve se zaučoval. Osudný let byl podle serveru LifeNews jeho vůbec prvním v kokpitu tohoto stroje.Igor Živelov, který je v seznamu mrtvých uveden jako kopilot, byl kapitánem letadla více než 25 let. Nikdy však nelétal s letadlem Jak-42, ale s jeho menším předchůdcem Jak-40. Instruktora mu během osudného letu měl dělat kapitán Andrej Solomentsev. Jejich první "lekce" však trvala pouhou minutu.

Rozdíl mezi letadlem Jakovlev typu 40 a 42 spočívá podle ruských pilotů zejména v tom, že novější "dvaačtyřicítka" má vyšší výkon motoru a delší trup. Na zacvičení při přechodu z jednoho typu stroje na jiný je podle expertů potřeba alespoň několik týdnů, ne-li měsíců. Kdo měl však při osudném startu v rukou řízení stroje, ukáží až záznamy z černých skříněk.

Kopilot osudného letu (uprostřed v pruhovaném tričku) působil jako pilot více ne 25 let a byl velmi zkušený, s tímto typem letadla však letěl poprvé.
Kopilot osudného letu (uprostřed v pruhovaném tričku) působil jako pilot více ne 25 let a byl velmi zkušený, s tímto typem letadla však letěl poprvé.

Témata:  rusko, hokej, letadlo, pilot, kopilot
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud