+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.

Aktuální zápasy

Dnes • 12:00
Spartak Moskva
Spartak Moskva
6:2
ONLINE
-:-
LIVE
Red Star Kunlun
Red Star Kunlun
Dnes • 12:30
Novosibirsk
Novosibirsk
2:1
ONLINE
-:-
LIVE
Minsk
Minsk
Dnes • 13:00
Astana
Astana
3:5
ONLINE
-:-
LIVE
Dynamo Moskva
Dynamo Moskva
Dnes • 13:00
OMSK
OMSK
6:1
ONLINE
-:-
LIVE
Jaroslavl
Jaroslavl
Dnes • 13:30
Jugra
Jugra
1:9
ONLINE
-:-
LIVE
Petrohrad
Petrohrad

KHL, celým názvem Kontinentální hokejová liga, je mezinárodní profesionální hokejová liga, která vznikla v roce 2008 jako evropská obdoba zámořské NHL. Nastupuje v ní 27 klubů rozdělených na dvě konference. V základní části každý tým odehraje 54 zápasů.  V play-off hraje nejlepších osm klubů z každé konference a to na čtyři vítězné zápasy. Ve finále vítězové hrají o Gagarinův pohár.

KHL je složena z 27 klubů (z Ruska 21, z Kazachstánu, Běloruska, Lotyšska, Slovenska, Finska a Číny po jednom). Velkou většinu tvoří v KHL ruští hráči, ale hrají v ní i hráči z Evropy a ze Severní Ameriky. Týmy však bojují s financemi. Na dvě sezony se v KHL objevil i český tým – HC Lev Praha, po finálovém boji v sezoně 2013/14 však z existenčních důvodů klub přerušil svou činnost.

Dosud nejúspěšnějšími týmy KHL jsou Ak Bars Kazaň a Dynamo Moskva, které slavily mistrovský titul hned dvakrát. V ruských klubech KHL může hrát jen pět zahraničních hráčů, což znamená, že v základní sestavě může nastoupit pouze 5 hráčů, kteří nemají ruské občanství. Během loňské sezóny hráli v lize hráči minimálně třinácti různých národností.
Klasická verze
Mobilní verze