Věnce pro mrtvé kamarády. Hokejisté Slovenska navštívili hřbitov v Jaroslavli | iSport.cz
13. dubna 2012 • 11:48

Věnce pro mrtvé kamarády. Hokejisté Slovenska navštívili hřbitov v Jaroslavli

Autor: bk
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
Sportovci na sítích: Vrátí se Lela ke Karlosovi? Kdo přidal nejroztomilejší video?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Emoce, slzy, bolestné, tiché vzpomínání. Pohnuté chvilky prožili hokejisté slovenské reprezentace, kteří navštívili hřbitov v Jaroslavli. Kompletní mužstvo včetně českého trenéra Vladimíra Vůjtka přišlo uctít památku mrtvých hokejistů, kteří zemřeli při zářijovém leteckém neštěstí. Málokdo se ubránil slzám.Slovenská reprezentace odehraje v Jaroslavli dva přípravné zápasy s Ruskem. U té příležitosti se tým vydal na místní hřbitov, aby zavzpomínali na tragicky zesnulé hokejisty. Mezi nimi byl i slovenský reprezentant Pavol Demitra a Češi Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček.

"Je to velmi pohnutá situace. Jsem na tomhle místě poprvé. Když jsem neměl šanci přijít na pohřeb, jsem rád, že jsem alespoň takhle mohl uctít památku těchto skvělých mužů," uvedl s pohnutým hlasem po návštěvě hřbitova útočník Martin Cibák.

"Myšlenky k té tragédii se mi pořád vracejí, stále je to hodně čerstvé. Jsou to pro nás všechny těžké chvíle, musíme se s tím vyrovnat. Byli to naši kamarádi, nejvíc jsem z nich znal Pavola Demitru," doplnil Cibák.

Emocím se neubránil ani český trenér ve službách slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek, který Jaroslavl tři sezóny trénoval a mnohé hráče osobně znal.

Uctění památky obětem tragické letecké nehody
Uctění památky obětem tragické letecké nehody


"Tehdy (v září) to bylo živé, o mnoho silnější. I dnes je to však velmi těžké. Člověk si vzpomene na kamarády, které vidí na fotografiích na křížích. Je mi těžko," soukal ze sebe Vůjtek.

Hroby všech hokejistů stále zdobí čerstvé květiny. Fanoušci Lokomotivu si tragicky zesnulé hokejisty, kteří zemřeli při letecké katastrofě loni 7. září, připomínají i před arénou. U vchodu do stadionu visí dvě velké fotografie s portréty všech hráčů.  

Na místním hřitově teď přibyly další věnce a květiny. Od slovenského hokejového týmu.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud