1. dubna 2012 • 17:56

Říhův Petrohrad podlehl Dynamu i potřetí a je na hraně vyřazení

Štěpánkův Petrohrad je na pokraji vyřazení v semifinále play off KHL
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně

Hokejisté Petrohradu pod vedením českého trenéra Miloše Říhy prohráli i třetí zápas semifinálové série KHL s Dynamem Moskva a za stavu 0:3 jsou na hraně vyřazení. Dynamo dnes v prvním domácím utkání zvítězilo 3:1 a v úterním čtvrtém duelu může slavit před vlastními fanoušky postup do finále.

Říha po jednozápasové pauze vrátil do branky Jakuba Štěpánka, který držel čisté konto do 36. minuty. V ní ho překonal Dmitrij Višněvskij a vyrovnal tak na 1:1, protože hosté od 31. minuty vedli po brance Vladimira Tarasenka.

Vítězný gól vstřelil v 53. minutě Michail Anisin, jenž dostal přihrávku od českého obránce Filipa Nováka a tvrdou ranou nedal Štěpánkovi šanci.

Vedení pojistil dvě minuty nato v přesilovce při vyloučení petrohradského útočníka Petra Průchy střelou do horního růžku Štěpánkovy branky Konstantin Gorovikov.

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko