Novák praštil rozhodčího hokejkou do břicha, dostal 5 zápasů stop

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejový obránce Filip Novák z Dynama Moskva dostal za udeření rozhodčího zákaz startu v pěti zápasech Kontinentální ligy. Mistr světa z roku 2010 tak přijde o zbytek základní části soutěže, v níž zbývá obhájcům titulu odehrát čtyři utkání.

Novák byl dodatečně potrestán za incident z prodloužení středečního duelu, v němž Dynamo zvítězilo nad Jekatěrinburgem 5:4 díky gólu útočníka Marka Kvapila.

Třicetiletý český bek utkání nedohrál poté, co v 63. minutě dostal trest na pět minut a do konce zápasu za urážky sudích a nesportovní chování.

"Rozhodčí si vybral špatné místo a připravil Nováka o puk. Hráč sudího odstrčil, aby měl volnou cestu, což je běžná situace. Ale pak Novák udeřil rozhodčího hokejkou do břicha, za což byl vyloučen do konce zápasu," řekl šéf komise rozhodčích KHL Alexandr Poljakov webu soutěže.

"Vzhledem k tomu, že jde o druhý podobný incident tohoto hráče, je trest případný," dodal funkcionář.

Novák, jenž je se čtyřmi góly a 14 asistencemi druhým nejproduktivnějším obráncem Dynama, si znovu zahraje až koncem února, kdy se rozběhne play off.