Petružálek a Kvapil zařídili Dynamu třetí výhru nad Slovanem

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Český hokejový útočník Jakub Petružálek z Dynama Moskva se střelecky prosadil i ve třetím utkání osmifinále Kontinentální hokejové ligy proti Slovanu Bratislava. Jeden gól přidal i jeho spoluhráč Marek Kvapil a moskevský tým tak může díky dnešní výhře 4:2 ukončit sérii již v pondělním čtvrtém utkání.

Slovan vedl v prvním domácím utkání play off už od třetí minuty, kdy využil přesilovku Mário Bližňák. Na 2:0 po nahrávce českého obránce Tomáše Mojžíše zvýšil Milan Kytnár, jenže vzápětí začal rychlý obrat Dynama Alexej Sopin.

Ještě do druhé sirény se prosadil Kvapil, po přihrávce Petružálka obránce Dominik Graňák a nakonec i sám Petružálek, který ve 38. minutě překonal Konráda ranou švihem. Petružálek přitom před sérií se Slovanem čekal na vstřelený gól dva a půl měsíce.

Nejlepší celek základní části Petrohrad prohrál na ledě Atlantu Mytišči 1:3. Hráči SKA sice vedli od třetí minuty, domácí ale třemi góly v prostřední části duel otočili a snížili stav série na 1:2.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Západní konference - 3. zápasy:
Čerepovec - Jaroslavl 3:2, stav série: 2:1,
Atlant Mytišči - Petrohrad 3:1, stav série: 1:2,
Slovan Bratislava - Dynamo Moskva 2:4 (Mojžíš 0+1 - Petružálek 1+1, Kvapil 1+0), stav série: 0:3.