Kovář v KHL třikrát asistoval, Magnitogorsk porazil Dynamo Moskva 6:1

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

První branku nového ročníku Kontinentální hokejové ligy vstřelil český obránce Filip Novák z Dynama Moskva. V úvodním zápasu sezony však nakonec vysoko vyhráli obhájci titulu z Magnitogorsku, kteří i díky třem asistencím Jana Kováře doma otočili stav na konečných 6:1.

Novák otevřel skóre utkání ve třetí minutě v přesilovce, ale domácí tým bleskově odpověděl. Už za 21 sekund vyrovnal po Kovářově asistenci Sergej Mozjakin, který tak odčinil své předchozí vyloučení.

Metallurg přidal do konce první třetiny ještě dva góly, nejproduktivnější hráč play off Mozjakin pak v 38. minutě z trestného střílení završil hattrick.

Kovář byl v minulé sezoně nejlepším nahrávačem základní části KHL, v kanadském bodování skončil druhý. Český útočník si v 54 zápasech připsal 68 bodů za 23 branek a 45 asistencí. Magnitogorsk posléze ovládl vyřazovací část a po finálové výhře nad Lvem Praha získal Gagarinův pohár.