Pöpperle má první nulu v sezoně. Jeho Soči vyhrálo 2:0

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Brankář Tomáš Pöpperle vychytal v Kontinentální lize první nulu v sezoně a 32 zákroky včetně zneškodněného trestného střílení pomohl hokejistům Soči k vítězství 2:0 na ledě Chabarovsku. První gól tam hosté dali až 71 sekund před koncem třetí třetiny a v poslední minutě potvrdili výhru trefou do prázdné domácí branky.

Pöpperle dosud v KHL udržel čisté konto šestkrát, naposledy ale v dresu Lva Praha v sezoně 2012/13. Ligovému nováčkovi z olympijského města vychytal třicetiletý český brankář všechny čtyři dosavadní výhry, přesto je Soči v tabulce Západní konference poslední.

Stejně jako v minulém utkání proti Nižnímu Novgorodu si útočník Viťazu Podolsk Roman Horák připsal gól a nahrávku i dnes v Novokuzněcku. Třiadvacetiletý českobudějovický odchovanec otevřel ve 14. minutě v přesilovce skóre zápasu a ve třetí třetině asistoval vyhraným buly na vítězné brance Roberta Kousala. Viťaz vyhrál 5:2.

Mezi střelce se zapsal také útočník Jiří Novotný, který vstřelil poslední gól Jaroslavle při vítězství 4:1 v Novosibirsku.