Liberec počítá další ztráty! Střelec Řepík odchází do Čeljabinsku | iSport.cz
27. května 2016 • 15:39

Liberec počítá další ztráty! Střelec Řepík odchází do Čeljabinsku

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit  Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit
Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový útočník Michal Řepík opouští Liberec a bude hrát za Čeljabinsk v Kontinentální lize. Český reprezentant opuští Tygry po jedné sezoně na Severu Čech. Michal Řepík byl nejlepším střelcem play-off a jedním z hlavních tahounů Bílých Tygrů za premiérovým mistrovským titulem. Sedmadvacetiletý útočník je po Janu Výtiskovi, Jakubu Valském a Petru Vampolovi další oporou, která opouští extraligového mistra.   Bílí Tygři potvrdili odchod sedmadvacetiletého reprezentanta, který se představil na nedávném mistrovství světa v Moskvě, na svém webu.

"Michal měl ve smlouvě zakotvenou takzvanou výstupní klauzuli. Ta mu dovoluje v případě zajímavé nabídky ze zahraniční soutěže přerušit trvající smlouvu v našem klubu. Přesně k takové situaci došlo," uvedl sportovní ředitel a trenér Liberce Filip Pešán.

Řepík přišel na sever Čech před rokem a podepsal dvouletou smlouvu. Nakonec za Tygry odehrál včetně play off 54 zápasů, ve kterých zaznamenal 49 bodů za 28 branek a 21 asistencí. S deseti góly se rodák z Vlašimi dělil s Jaroslavem Hlinkou ze Sparty o pozici nejlepšího střelce vyřazovací části.

Řepíka tak čeká druhé angažmá v KHL. Útočník, jenž v letech 2005 až 2012 působil v zámoří a odehrál 72 utkání v NHL, oblékal dvě sezony dres Lva Praha. Před dvěma lety si tak zahrál i finále Gagarinova poháru.

Odchovanec pražské Sparty je třetím českým hráčem na soupisce Traktoru. V klubu pokračuje brankář Pavel Francouz, nově do Čeljabinsku přišel útočník Jiří Novotný, s kterým Řepík hrál ve Lvu. 

Témata:  sport, hokej, extraliga, khl, řepík
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud