Francouz vychytal výhru nad Slovanem, Zohorna nahrál na vítězný gól | iSport.cz
14. října 2017 • 16:58

Francouz vychytal výhru nad Slovanem, Zohorna nahrál na vítězný gól

Pavel Francouz dostal od Slovanu Bratislava jediný gól a pomohl Čeljabinsku k výhře 2:1
Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu

Jediný gól inkasoval Pavel Francouz v utkání se Slovanem Bratislava a pomohl Čeljabinsku k vítězství 2:1. Stejný počet gólů dostal i Dominik Furch, ale jeho spoluhráči se v útoku neprosadili a lídr Černyševovy divize Omsk doma prohrál 0:1. Českého brankáře překonal v 29. minutě Oleg Li z přihrávky Tomáše Zohorny. Avangardu nepomohla k bodům ani výrazná převaha, na střely na branku domácí tým vyhrál 36:14.

Vítězství nevychytal ani Jakub Kovář v brance Jekatěrinburgu, který sice nad CSKA Moskva dlouho vedl, ale po dvou obdržených gólech v poslední třetině prohrál 2:3. Pět minut před koncem rozhodl v přesilovce Kirill Kaprizov.

Čeští gólmani Pavel Francouz a Jakub Štěpánek se proti sobě postavili v utkání Čeljabinsku se Slovanem Bratislava a oba si připsali přes 30 zákroků. Úspěšnější byl po výsledku 2:1 domácí Francouz, na jediný gól slovenského celku přihrál v přesilové hře Lukáš Kašpar. Slovan venku prohrál devátý z deseti zápasů, s touto bilancí je nejhorší v celé lize.

Podolsk poslal v Magnitogorsku do vedení druhým gólem v sezoně Roman Horák, ale domácí Metallurg během druhé třetiny otočil skóre a nakonec zvítězil 3:1. Pro hosty to znamenalo čtvrtý nezdar v řadě.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Kunlun Red Star 4:3 v prodl., Omsk - Chabarovsk 0:1 (T. Zohorna 0+1), Chanty-Mansijsk - Vladivostok 1:3, Čeljabinsk - Slovan Bratislava 2:1 (za hosty Kašpar 0+1), Jekatěrinburg - CSKA Moskva 2:3, Magnitogorsk - Viťaz Podolsk 3:1 (za hosty Horák 1+0).

Témata:  sport, hokej, KHL, souhrn