Nestrašil zazářil v KHL dvěma góly, čtyři Češi nahrávali na gól

Andrej Nestrašil zařídil dvěma góly vítězství Nižněkamsku nad Čeljabinskem
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce

Andrej Nestrašil z Nižněkamsku vstřelil v utkání Kontinentální hokejové ligy proti Čeljabinsku dva góly a pomohl domácímu celku k vítězství 4:3. Šestadvacetiletý český útočník, jenž letos v létě zamířil do Ruska z NHL, si vylepšil ligovou bilanci na šest branek.

Reprezentační nováček, kterého trenér Josef Jandač zařadil do nominace na nadcházející turnaj Karjala, se poprvé prosadil v úvodu druhé třetiny, kdy využil přesilovku a snížil na 1:2. Ve 40. minutě pak Nestrašil dostal domácí tým poprvé do vedení 4:3 a připsal si vítězný gól. Do branky hostů se pak v třetí třetině postavil náhradník Pavel Francouz a stav se už nezměnil.

Obránci Jan Kolář a Michal Jordán se podíleli každý jednou asistencí na vítězství Chabarovsku nad Ufou 3:1. Kolář byl u prvního gólu, kterým domácí tým až v 35. minutě v přesilovce zlomil bezbrankový stav. Jordán figuroval u vítězné trefy Vjačeslava Litovčenka v poslední třetině a bodoval poprvé po devíti zápasech.

Třetí výhru za sebou Amur potvrdil až v poslední minutě gólem při soupeřově hře bez brankáře. Hosté z Ufy prohráli potřetí z posledních čtyř zápasů.

Po dvou porážkách uspěl finalista minulého ročníku Magnitogorsk a po vítězství 3:2 v prodloužení v Jekatěrinburgu se ve Východní konferenci drží mezi postupovou osmičkou. Jednou asistencí k tomu hostům pomohl Jan Kovář, ale na souboj s bratrem Jakubem tentokrát nedošlo, neboť branku Avtomobilistu hájil Vladimir Sochatskij.

V moskevském derby vyhrál Spartak na ledě Dynama 2:1 po samostatných nájezdech, na jedinou branku vítězného týmu ze hry přihrál Lukáš Radil.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Ufa 3:1 (za domácí Kolář, Jordán oba 0+1), Kunlun Red Star - HK Soči 3:4, Jekatěrinburg - Magnitogorsk 2:3 v prodl. (za hosty Jan Kovář 0+1), Jaroslavl - Dinamo Riga 0:4, Nižněkamsk - Čeljabinsk 4:3 (za domácí Nestrašil 2+0), Dynamo Moskva - Spartak Moskva 1:2 po sam. nájezdech (za hosty Radil 0+1), Petrohrad - Nižnij Novgorod 5:4 po sam. nájezdech, Dinamo Minsk - Čerepovec 1:2.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>