16. ledna 2020 • 20:53

Hyka dvakrát skóroval za Čeljabinsk. Trefil se i Jaškin, Dynamo ale padlo

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Český útočník Tomáš Hyka v KHL pomohl dvěma góly hokejistům Čeljabinsku k vítězství 4:3 po samostatných nájezdech v Nižněkamsku. Gól zaznamenal i jeho krajan a druhý nejproduktivnější hráč soutěže Dmitrij Jaškin, ale Dynamo Moskva přesto v Nižním Novgorodu prohrálo 4:6.

Čeljabinsk v Nižněkamsku prohrával už 0:3 a Hyka dvěma góly odstartoval obrat. Poprvé se prosadil ve 49. minutě po přihrávce Lukáše Sedláka, podruhé se trefil pět minut před koncem a vylepšil svou bilanci v posledních třech zápasech na pět branek. Hostům podařilo i srovnat a po bezbrankovém prodloužení rozhodli v nájezdech.

Jaškin v úvodu druhé třetiny vyrovnával na 2:2 a srovnat krok se soupeřem poté Dynamo dokázalo ještě dvakrát. Na gól domácího Tye Rittieho z 53. minuty na 5:4 už ale odpověď nenašlo a ještě inkasovalo do prázdné branky. Jaškin má v produktivitě KHL na kontě 51 bodů (22+29) a na vedoucího spoluhráče Vadima Šipačova ztrácí čtyři body.

Výsledky KHL

Chabarovsk - Novosibirsk 1:2 po sam. nájezdech (za domácí H. Zohorna 0+1), Vladivostok - Omsk 1:3, Kunlun Red Star - Kazaň 3:1, Barys Nur-Sultan - Magnitogorsk 4:3 (za hosty Nestrašil 0+2), Jekatěrinburg - Ufa 4:2, Čerepovec - Spartak Moskva 1:2 v prodl. (za hosty Hanzl 1+1), Nižněkamsk - Čeljabinsk 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Hyka 2+0, Sedlák 0+1), Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 6:4 (za hosty Jaškin 1+0), CSKA Moskva - HK Soči 6:1, Petrohrad - Jokerit Helsinky 4:1, Viťaz Podolsk - Dinamo Minsk 5:1 (za domácí Jeřábek 0+1).