Jaškin skóroval a pomohl vyhnat Willa z brány, pak prostřelil i náhradníka

Autor: ČTK, ros
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Nejlepší střelec Kontinentální hokejové ligy Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva tři dny po hattricku proti Dinamu Riga skóroval dvakrát při výhře 5:2 na ledě Čeljabinsku. Český útočník si navíc připsal asistenci a přispěl k tomu, že duel v brance Traktoru nedochytal Roman Will.

Sedmadvacetiletý Jaškin otevřel skóre zápasu v 17. minutě, kdy v samostatném nájezdu překonal Willa forhendovým blafákem. Domácí v úvodu druhé části srovnali, ale Dynamo si vzalo brzy vedení zpět. Dvěma slepenými góly ve 32. minutě zvýšilo na 4:1 a vyhnalo českého gólmana z branky.

Nejužitečnější hráč minulé sezony KHL Jaškin na začátku třetí třetiny překonal i Willova nástupce Ivana Fedotova tečí střely finského spoluhráče Juusa Hietanena. Po čtyřzápasovém střeleckém půstu skóroval Jaškin pětkrát ve dvou utkáních a tabulku střelců soutěže vede s 19 góly z 26 duelů s náskokem tří branek před Alexejem Makejevem z Jekatěrinburgu.

KHL:

Ufa - Barys Nur-Sultan 4:1, Čeljabinsk - Dynamo Moskva 2:5 (Jaškin 2+1), Magnitogorsk - Čerepovec 1:4,

15:00 Nižněkamsk - Spartak Moskva,

15:30 Petrohrad - Chabarovsk.